کد خبر 91874

قیمت هر بشکه نفت برنت در یک هفته گذشته 0.23 درصد کاهش یافته است و تنها دلیل آن را می توان خبر افزایش عرضه نفت در بازار عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت هر بشکه نفت در یک هفته گذشته تغییر زیادی نداشته است و دلیل این کاهش قیمت را می توان چند دلیل عنوان کرد، اولین دلیل این کاهش قیمت را خبر افزایش تولید نفت توسط کشورهای عضو سازمان اوپک اعلام کرد که با این خبر میزان عرضه در بازار نفت افزایش خواهد داشت و با ادامه وضعیت کرونا و کاهش خرید و فروش نفت باعث کاهش قیمت نفت خواهد شد.دومین دلیل را می توان افزایش کشورهایی که به دور دومین شیوع کرونا مبتلا شدند اعلام کرد و سومین دلیل تنش های میان چین و آمریکا عنوان کرد.

در ادامه این گزارش قیمت نفت را بررسی خواهیم کرد.

برنت

قیمت هر بشکه نفت برنت در آخرین روز معاملاتی 43 دلار و 14 سنت بوده است که با کاهش 0.5 درصدی همراه بوده است اما در یک هفته گذشته تنها 0.2 درصد کاهش قیمت داشته است ولی برآیند یک ماهه قیمت این نفت مثبت بوده است و 4 درصد افزایش داشته است. اما نسبت به 17 جولای 2019 با کاهش 31 درصدی قیمت همراه بوده است.

نفت خام آمریکا

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا 40 دلار و 59 سنت با کاهش 0.3 درصدی در آخرین روز معاملاتی مواجه شده است.همچنین در یک هفته گذشته 0.1 درصد از قیمت خود را از دست داده است اما نسبت به ماه گشذته 4.5 درصد افزایش قیمت داشته است ولی همچنان برآیند این نوع نفت هم نسبت به سال گذشته 27.8 درصد کاهش قیمت بوده است.

ارسال نظر

تازه ها