کد خبر 89976

مدیرکل دفتر روابط عمومی شرکت توانیر تشریح کرد

مدیرکل دفتر روابط عمومی شرکت توانیر از برنامه های این شرکت در حوزه انتقال و توزیع صنعت برق در طی هفته مدیریت مصرف از اول تا هفتم تیرماه و در تعامل با مردم جامعه برای همدلی و همراهی برای مصرف بهینه برق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از توانیر، ابوذر صالحی درهمین خصوص گفت: بر اساس این گزارش هفته اول تیرماه و همزمان با اوج گیری گرمای تابستان در کشور و نیاز بیشتر مردم به دراختیار داشتن برق مستمر و پایدار، به نام هفته مدیریت مصرف آب و برق نامگذاری شده است.

به گفته صالحی هدف از نامگذاری روزهای هفته مدیریت مصرف، تمرکز موضوعی و همراستا سازی برنامه های استانی و همراهی و هماهنگی با آحاد جامعه و به خصوص ثمن ها ، سازمانهای مردم نهاد و فعالان اجتماعی مرتبط با محورهای مرتبط با فرهنگ بهینه مصرف برق است.

وی افزود :مطابق با دستورالعمل اجرایی ابلاغی به استانها برای تحقق برنامه های هفته مدیریت مصرف ، ضمن تخصیص موضوعی به نام هر روز هفته ، اهداف و فعالیت های قابل انجام برای دستیابی به نتایج بهینه و با هدف مشارکت جویی و همدلی مردم تدوین شده است که با محوریت روابط عمومی شرکت های برق منطقه ای و توزیع هر استان و منطبق با راهبردهای کلان شرکت توانیر،  با طیف های گسترده ای از مخاطبان و ذینفعان صنعت برق در بستر جامعه ارتباط برقرار شده و برنامه ها به صورت مشترک اجرا می شود.

صالحی ادامه داد: برهمین اساس اولین روز هفته که برابر با روز یکشنبه اول تیرماه است ، به عنوان  «مدیریت مصرف برق و خانواده» نامگذاری شده و این نشانگر اهمیت کانون خانواده در مدیریت مصرف بهینه از برق است.

وی با بیان این که در ایران بیش از 35 میلیون مشترک برق وجود دارد که تلاشگران صنعت برق بی وقفه برای تأمین برق همه مشترکان تلاش می کنند، خاطرنشان ساخت: صنعت برق درخواست همدلی برای مصرف بهینه و درست را از مردم دارد  که دراین میان خانواده به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی،  نقش تعیین کننده و موثری برای تحقق این هدف دارد.

صالحی ادامه داد:  در این روز، تلاشگران حوزه روابط عمومی صنعت برق در سراسر کشور، بر انتقال مفاهیم مرتبط با خانواده و مصرف بهینه متمرکز شده و با بهره مندی از ابزارهای مدرن اجتماعی، شیوه های عملی مصرف بهینه برق و کاهش هزینه های خانوار بیان خواهند نمود.

وی ابراز امیدواری کرد: خانواده ها نیز با رعایت مجدانه و مستمرنکات بیان شده ، مصرف بهینه و درست برق را تبدیل به یک عادت پسندیده دربین اعضاء خانواده کرده و در گام دوم با آموزش مستمر و بیان نیکویی های خوش مصرفی به فرزندان، می توانند این موضوع را دردل جامعه نهادینه و در عین حال به اقتصاد خانواده نیز کمک کنند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل توانیر تصریح کرد:به خصوص مادران به عنوان مدیران خانه، نقش حیاتی و تعیین کننده در بیان این نکات دارند و امیدواریم در این روز، همه مردم به موضوعات چگونگی مصرف بهینه، صحیح و به اندازه از نعمت برق بپردازند تا هیچگانه شاهد کوچکترین خاموشی در کشور نباشیم.

 صالحی افزود: چکیده دقیق ترین و بهترین راهکارهای مدیریت مصرف در سایتی به همین نام به آدرس www.tavanirpr.ir در دسترس مردم جامعه است و مردم می تواند سوالات احتمالی خود را در همان سایت ثبت کنند و پاسخ را دریافت نمایند.

 وی همچنین در خصوص نامگذاری روز دوم نیز نیز با اشاره به این که دوشنبه دوم تیر ماه، به نام مدیریت مصرف، برق افکارعمومی و رسانه نامگذاری شده است، اظهارداشت: رسانه ها به عنوان پیشروان حرکت عظیم مردمی برای آگاه سازی و اطلاع رسانی مصرف بهینه برق هستند و بستر ارتباط با مردم جامعه و ارائه راهکارها و توصیه ها برای مصرف بهینه و متعادل سازی قبوض برق مردم بر عهده رسانه های کشور است که صادقانه و پیوسته با مردم در ارتباط هستند. همچنین رسانه ها زبان گویای مردم جامعه در ارتباط با بیان مسائل و مشکلات، کاستی ها و انعکاس نیازهای مردم جامعه به بدنه صنعت برق هستند تا مدیران و کارکنان صنعت برق برای خدمت رسانی بهتر و رفع مشکلات و نیازهای مردم جامعه گام بردارند. در این روز، اصحاب رسانه به صورت ویژه و برای نخستین بار در مرکز پایش صنعت برق حضور خواهند یافت و از نزدیک با چگونگی کنترل پیک روزانه آشنا خواهند شد.

وی ادامه داد: در عین حال در روز دوم، روابط عمومی ها از طریق ارتباط با رسانه ها زمینه های حضور نمایندگان رسانه درتاسیسات برق و شرکت های برق منطقه ای و توزیع را فراهم خواهند آورد. مسئولین صنعت برق نیزبا برگزاری نشست های خبری و حضور در برنامه های تعاملی، پاسخگوی سوالات رسانه ها به عنوان نمایندگان مردم هستند تا با این تعامل و همراهی دو جانبه مسئولیت خطیر تأمین برق مستمر و پایدار مطابق با نیازهای مردم جامعه به خوبی محقق شود.

صالحی خاطرنشان کرد: براساس همین برنامه، روز سوم به نام مدیریت مصرف برق ، صنعت، معدن ، سازمان های عمومی، نهادها، سازمان ها و شرکت ها نامگذاری شده است که در این روز مدیران روابط عمومی از طریق ارتباط گیری دوسویه با مدیران روابط عمومی سازمان ها،شرکت ها و سندیکاها و همچنین ارتباط گیری با مسئولین مرتبط با سایر وزارتخانه ها و نهادهای مرتبط با صنعت برق در تلاش برای تعامل همه جانبه در حوزه های مدیریت بهینه سازی مصرف برق و همچنین تعامل و توافق برای جابه جایی مصرف صنایع و کشاورزان بدون وقفه در فرآیند تولید محصول و بررسی راهکارهای مشارکت و دریافت پاداش همراهی با صنعت برق خواهند بود. چرا که برق؛ صنعت مادر و زیربنای توسعه پایدار کشور است و ما به این مسئولیت واقفیم و از طریق همین تعامل برای بهبود مسئولیت خود بی وقفه گام بر می داریم .

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل توانیر درباره روز چهارم نیز با بیان این که این روز به نام مدیریت مصرف برق و حفظ و نگهداشت محیط زیست نامگذاری شده است ، ادامه داد:  تولید برق یک فرآیند تبدیل انرژی است. سوخت های فسیلی در نیروگاه تبدیل به انرژی برق می شوند و از طریق خطوط شبکه های انتقال و توزیع به دست مردم می رسد هر چقدر که مردم برق را به اندازه و بهینه مصرف کنند محیط زیست آسیب کمتری می بیند. هرچند صنعت برق همواره به دنبال توسعه استفاده ازانرژی های تجدید پذیراست و همزمان طرح های زیربنایی و توسعه خود را بر مبنای حفظ محیط زیست برنامه ریزی می کند

صالحی اظهارداشت: به عنوان نمونه امسال مجموعه توانیر نتایج عظیم پروژه ملی توسعه کابلهای خودنگهدار در شبکه های توزیع برق را رونمایی کرد. اصلی ترین دستاورد این طرح، کاهش آسیب به محیط زیست و جلوگیری از قطع شاخ و برگ درختان در بافت شهری است. در این روز مسئولین مرتبط با حوزه محیط زیست در صنعت برق ، نتایج تلاش ، دستاوردها و برنامه های خود را به ثمن ها و تشکل های مردم نهاد در حوزه محیط زیست ارائه خواهند داد و تلاش خواهد شد مطابق با برنامه ریزی بعمل آمده ،میزبان فعالان زیست محیطی و نمایندگان تشکل ها برای حضور در سازمان ها، گفتگو و تعامل دو جانبه و و برگزاری نشست های مشترک برای بررسی راهکارهای حفظ محیط زیست و برنامه ریزی برای آسیب کمتر به درختان ، جنگل ها ومراتع کشور در فرآیند توسعه برق رسانی خواهد بود.

وی همچنین با بیان این که روز پنجم نیز به عنوان " مدیریت مصرف برق ، خدمات شهری و روستایی و جلب مشارکت های مردمی" نامگذاری شده است. خاطرنشان کرد: ایران کشوری بزرگ با جغرافیایی گسترده و با آب و هوا و اقلیم گوناگون است که با تلاش بی وقفه متخصصان این صنعت ، طی این سالیان اخیر توانسته صد درصد جمعیت شهری و 99،7 درصد جمعیت روستایی را به شبکه سراسری برق کشور متصل کنند که این آمار با تفاوتی قابل ملاحظه فراتر از میانگین جهانی است و نشانگر آن است که  صنعت برق در گسترش و نفوذ برق رسانی در بافت شهری و روستایی حداکثر تلاش خود را به کار بسته است.

صالحی گفت: در این روز، برنامه های بهبود و توسعه شبکه برق در تعامل با شهرداری ها ، شورای شهر و روستا و معتمدان محله ها ارائه می شود و راهکارهای جلب مشارکت عمومی برای مصرف بهینه برق که یک سرمایه مشترک ملی است مورد بررسی و ارائه راهکار قرار می گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد: مشترکان برق در شهر و روستا هم در این روز یک بازبینی از نحوه انرژی مصرفی خود در مقایسه با دوره های قبل داشته و برای بهینه کردن مصرف خود تلاش نمایند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل توانیر همچنین " مدیریت مصرف آب و برق و آموزه های دینی" را به عنوان و نام اختصاص یافته به روز ششم مورد اشاره قرار داد و گفت:  در آموزه های دین مبین اسلام به مصرف درست اشاره شده  و در آیات و روایات به میانه روی در مصرف، پرهیز از اسراف و تبذیر، پرهیز از هدر دادن اموال و حفظ سرمایه های متعلق به جامعه اشاره شده است.

صالحی با بیان این که مصرف درست، آن است که با توصیه های یاد شده در دین مبین اسلام هماهنگ باشد، ادامه داد: در این روز، روابط عمومی های صنعت برق در تعامل با واحدهای بسیج، شورای فرهنگی و ستادهای اقامه نمازدر شرکتهای استانی تلاش خواهند کرد. مردم را از منظر دینی به اصلاح فرهنگ مصرف برق به استناد آیات و روایت آشنا کنند. از طریق تعامل با ائمه جماعات وبیان این نکات از تریبون نماز جمعه و روحانیون مجالس و بقاع متبرکه، هرکدام سهم خود از آگاه سازی و اطلاع رسانی مردم جامعه از طریق رسانه های در اختیار و تشکل های مردم نهاد مذهبی محقق خواند نمود. به خصوص که مردم فهیم و دیندار جامعه ایران علاوه بر رعایت فرهنگ بهینه مصرف از منظر اجتماعی ، به رعایت  اصول دین مبین اسلام  مبنی بر رعایت انصاف در مصرف منابع توجه ویژه ای خواهند داشت.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل درباره نامگذاری آخرین روز هفته مدیریت مصرف نیز اظهارداشت:  این روز به عنوان مدیریت مصرف آب و برق ، اقتصاد و حقوق شهروندی  نامگذاری شده است که براساس آن ضمن بازبینی اقتصاد برق ، راهکارهای توسعه پایدار اقتصادی صنعت برق با بهره مندی از نخبگان و خبرگان مورد برسی قرار می گیرد.

صالحی افزود: علاوه براین باتوجه به اینکه برق هرچند اندک، در سبد اقتصاد خانواده نقش ایفا می کند، واحدهای مسئول تلاش خواهند کرد با ارائه راهکارهای مصرف بهینه برق ، شیوه بهره مندی از برق اقتصادی را ارائه خواهند داد و متخصصان حوزه اقتصاد با انتشار مطالب و توصیه های خود برای آگاه سازی جامعه گام برخواهند داشت. علاوه براین تمامی مدیران و راهبران این حوزه نیز مردم را با حقوق مسلم شهروندی در ارتباط با بهره مندی از برق از جمله شیوه ارائه راهکارهای الکترونیکی، سلامت اداری در ارائه خدمات و همچنین موضوع بیمه برق آشنا خواهند کرد تا مردم با آگاهی بهتر از خدمات برق بهره مند شوند.

صالحی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش همه جانبه و یکپارچه تمامی حوزه های این صنعت و با بهره مندی حداکثری از ظرفیت های در اختیار روابط عمومی های صنعت برق ، برنامه های این هفته به صورت شایسته و ارزنده اجرا شود و برکات و نتایج ارزشمند آن برای تمامی مردم جامعه و صنعت محقق شود.

 

ارسال نظر

تازه ها