کد خبر 88851

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران

شرکت ملی حفاری ایران با سرمایه 41 میلیون یورویی قصد دارد که میدان نفتی بالارود در شمال خوزستان را توسعه دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: توسعه میدان نفتی بالارود در شمال استان خوزستان در دو بخش سطح الارضی و تحت الارضی با سرمایه گذاری بیش از ۴۱ میلیون یورویی تعریف شده و اجرای این پروژه به این شرکت واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت یاد شده، سیدعبداله موسوی اظهارداشت:  پاکت‌های مناقصه توسعه میدان بالارود که در آن هفت شرکت داخلی مشارکت داشتند، گشایش و پس از بررسی‌های فنی و بررسی نرخ پیشنهادی، ملی حفاری به عنوان برنده مناقصه اعلام شد.

وی یادآور شد: ارزش این پروژه بیش از ۴۱ میلیون یورو برآورد می شود و توسعه این میدان در بخش برون چاهی شامل ایجاد لوکیشن، خط انتقال آب و... و بخش درون چاهی شامل تامین دکل، ارایه خدمات فنی و مهندسی حفاری است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: حفاری ۶ حلقه چاه توسعه‌ای با به‌کارگیری دو دکل حفاری سنگین در مدت ۲۴ ماه در نظر گرفته شده که در جریان اجرای پروژه با توافق میان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و ملی حفاری برای شتاب بخشی در انجام کار احتمال بکارگیری دستگاه حفاری سوم نیز وجود دارد.

موسوی تصریح کرد: مقرر شد امور قراردادهای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نسبت به تنظیم قرارداد توسعه این میدان اقدام و ملی حفاری پس از انعقاد پیمان در یک مقطع زمانی چهار ماهه در خصوص تجهیز کارگاه اقدام کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها