کد خبر 87949

قیمت هر بشکه نفت برنت با افزایش 73 سنت به 35 دلار و 37 سنت رسید اما نفت خام آمریکا با بدون تغییر باقی ماند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت پس از یک روز ریزش های سنگین بازار بورس آمریکا و اروپا به دلیل جنگ تجاری میان آمریکا و چین با افزایش قیمت کمی همراه شد.

برنت

قیمت نفت برنت پس از افزایش قیمت 73 سنتی در اولین ساعات معاملات در بازار آمریکا هر بشکه به قیمت 35 دلار و 37 سنت رسید و شاهد افزایش 2.22 درصدی شد.قیمت این نفت نسبت به هفته گذشته با رشد  21 درصدی مواجه شد و هر روز از هفته گذشته میزان تقاضای نفت در بازار با افزایش نسبی همراه بوده است دلیل این افزایش را می توان کاهش قرنمطینه کشورها عنوان کرد.همچنین برآیند ماهانه این نفت نسبت به ماه گذشته در روز مشابه افزایش 83 درصدی داشته است.

آمریکا

نفت خام آمریکا بازار را با قیمت منفی آغاز کرد اما پس از انجام معاملات با افزایش 5 سنتی به قیمت 32 دلار و 55 سنت برای هر بشکه رسید.یعنی حدود 0.15 درصد افزایش قیمت داشته است همچنین نسبت به هفته گذشته قیمت این نفت 28 درصد افزایشی بوده است.

دلیل این افزایش قیمت را می توان چشم اندازی که رئیس فدرال رزرو از آینده اقتصادی آمریکا عنوان کرد دانست.همچنین در ماه گذشته روز مشابه قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا 223 درصد افزایش داشته است.

ارسال نظر

تازه ها