کد خبر 87788

با افزایش تقاضای نفت در جهان

یک روز مانده به موعد تحویل نفت ماه ژوئن قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا 9 درصد افزایش یافت و به هر بشکه 32 دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، قیمت نفت آمریکا تحویل ماه ژوئن در آستانه رسیدن به تاریخ تحویل بیش از 9 درصد افزایش یافت که بالاترین قیمت این محصول در دو ماه گذشته محسوب می‌شود. این در حالی است که که موعد تحویل نفت یعنی تاریخ انقضای ان فردا به اتمام خواهد رسید.

با افزایش تقاضا برای نفت خام تولیدکنندگان به صورت تدریجی در حال افزایش تولید خود هستند و همین امر جو مثبتی را بر بازار نفت حاکم کرده است.

نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا 9.24 درصد معادل 2.72 دلار افزایش یافت و به هر بشکه 32 دلار و 15 سنت رسید. این در حالی است که نفت برنت که پایه قیمت‌گذاری نفت در جهان محسوب می‌شود ۶ درصد افزایش یافت و به هر بشکه ۳۴ دلار و ۴۷ سنت رسید.

این اتفاق در حالی افتاده است که حدود یک ماه پیش یک روز مانده به تاریخ تحویل نفت ماه می قیمت نفت به دلیل پر شدن ذخایر کشورها به زیر صفر کاهش یافت به گونه‌ای که در دقایقی قیمت نفت منفی ۴۰ دلار نیز معامله شد. این اتفاق برای اولین بار در تاریخ نفت افتاد.

هفته گذشته اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت روزانه 1.5 میلیون بشکه کاهش یافته است در حالی که در ماه مارس تولید روزانه نفت در آمریکا 13 میلیون و 100 هزار بشکه در روز بود که بالاترین رقم تولید در تاریخ ایالات متحده است.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها