کد خبر 79840

همزمان با رشد شاخص‌ بازار‌های بورس

قیمت هر بشکه نفت برنت با رشد ۱.۳ درصدی به ۵۳ دلار و ۹۷ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، همزمان با رشد شاخص‌ها در بازار‌های بورس امروز قیمت نفت شاهد افزایش بیش از یک درصدی بود، اما نگرانی سرمایه گذاران در مورد ویروس کرونا که شمار تلفات آن اکنون به بیش از هزار نفر رسیده همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۰ سنت معادل ۱.۳ درصد رشد به ۵۳ دلار و ۹۷ سنت رسید. اوایل امروز قیمت نفت برنت تا ۵۴ دلار و ۱۳ سنت بالا رفته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۶۱ سنت معادل حدود ۱.۲ درصد افزایش به ۵۰ دلار و ۱۸ سنت رسید.

مارگارت یانگ تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: «احساس مثبت کلی شکل گرفته در بازار‌های آسیایی موجب رشد قیمت نفت شده است.» وی افزود: «ترمیم قیمت ضعیف بوده و احتمالا چندان دوام نخواهد یافت، زیرا تقاضای نفت چین احتمالا در کوتاه مدت به دلیل ویروس کرونا همچنان پایین خواهد بود. اوپک پلاس و روسیه بایر یک طرح جامعه کاهش تولید را ارائه کنند تا بتوانند موجب افزایش قیمت‌ها شوند.»

 

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین به ۱۰۱۶ نفر رسیده و تعداد مبتلایان هم ۴۲ هزار و ۶۰۰ نفر شده است.

کرونا همچنین به حدود ۲۴ کشور دیگر جهان گسترش یافته، به نحوی که رئیس سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که موارد ابتلا در خارج از چین ممکن است جرقه‌هایی باشد که موجب بروز شعله‌هایی بزرگتر شوند.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این گفت: «فعالیت‌های پالایشگاه‌های چینی ۱۵ درصد کاهش یافته و اگر ویروس در ماه جاری فروکش نکند وضعیت ممکن است بدتر شود.»

مویا افزود، ظاهرا اوپک پلاس در وضعیت صبر و انتظار گرفتار شده... روسیه می‌تواند نفت ۴۰ دلاری را نیز تحمل کند بنابراین ممکن است تمایلی به همراهی با سایر اعضای اوپک پلاس برای کاهش ۶۰۰ هزار بشکه دیگر از تولید نداشته باشد./ 

 

ارسال نظر

تازه ها