کد خبر 78305

قیمت نفت برنت با افزایش افراد مبتلا به ویروس کرونا و افزایش روزهای تعطیلی سال نو چینی برای کنترل شرایط، و همچنین حمله موشکی به سفارت آمریکا در بعداد، با کاهش قیمت 2.5 درصدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در دو هفته اخیر پس از انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در جهانف با کاهش شدیدی قیمت مواجه شد و این کاهش قیمت همچنان ادامه دار شده است، زیرا دولت چین اعلام کرد تصمیم دارد تا پیدا شدن درمان قطعی برای این ویروس تعطیلات سال نو را ادامه دهد و تعداد شهرهای قرنطینه شده هر روزه در چین در حال افزایش است، یکی از مهم ترین دلایل تاثیر ویروس کرونا در بازار نفت، کاهش شدید تقاضای نفت چین است که باعث کاهش شدید قیمت نفت در بازار های جهانی شده است.همچنین شب گذشته 3 موشک کروز به سفارت آمریکا دزر منطقه سبز بغداد اصابت کرده است که این موضوع نیز مورد توجه کشورها قرار گرفته است.

قیمت نفت برنت

نفت برنت در اولین روز معاملات هفته با کاهش قیمت 2.5 درصدی مواجه شده است و قیمت هر بشکه نفت برنت به 58 دلار و 48 سنت رسیده است. در سال 2020 برای اولین بار قیمت نفت به زیر 60 دلار رسیده است. در اولین روز هفته گذشته قیمت هر بشکه نفت برنت 65 دلار و 18 سنت بوده است. اما در طول هفته با توجه به منتشر شدن این خبر، با کاهش شدید قیمت نفت مواجه شده ایم.نفت در اولین روز معاملاتی، ابتدا بازار را با قیمت هر بشکه 58 دلار و 30 سنت آغاز کرد و به 58 دلار و 90 سنت رسید اما با رنجی که انجام داده است در نهایت بازار بر روی قیمت 58 دلار و 48 سنت بسته شد.

برنت

قیمت نفت آمریکا

قیمت نفت آمریکا با کاهش 2.47 درصدی بر روی هر بشکه، به قیمت 52 دلار و 85 سنت رسیده است که در یک ماه گذشته پس از شروع سال میلادی چنین قیمتی بی سابقه بوده است، یکی از دلایل مهم افت قیمتی نفت آمریکا پیدا شدن چند تن از افراد مبتلا به ویروس کرونا است، قیمت این نفت در اولین روز هفته گذشته 58 دلار و 77 سنت رسیده است.

آمریکا

ارسال نظر

تازه ها