کد خبر 60111

به دنبال کاهش شدید قیمت نفت برنت اظهارات عربستان مبنی بر کاهش تولید و صادرات در ماه های آینده باعث شد که قیمت جهانی نفت دو درصد افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت که  بعد از نگرانی‌ها نسبت به کاهش تقاضا به زیر ۶۰ دلار کاهش پیدا کرده بود، ‌امروز ۲ درصد بالا رفت تا در آستانه بازگشت به کانال ۶۰ دلاری قرار گیرد.

بعد از افت چند دلاری قیمت نفت در چند روز گذشته این بازار امروز تا حدی روند کاهشی را اصلاح کرد، تا امیدها برای بازگشت قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار تقویت شود.

نفت برنت امروز با رشدی یک دلار و ۱۷ سنتی، ۵۹ دلار و ۴۰ سنت قیت خورد. نفت شاخص آمریکا نیز یک دلار و ۱۲ سنت گران‌تر از دیروز معامله شد و به ۵۵ دلار و ۵۹ سنت در هر بشکه رسید.

این افزایش که حکایت از رشدی بیش از ۲ درصدی در قیمت نفت را دارد بیش از هر چیز مدیون اظهارات عربستان مربوط به کاهش تولید و صادرات نفت در ماه‌های آینده است.

 کاهش رشد صنعتی چین و آلمان به عنوان دو قطب صنعت آسیا و اروپا، مانع از بازگشت قیمت نفت به بالای ۶۰ دلار در هر بشکه شده است. با کاهش بیشتر قیمت نفت تولید نفت شیل در آمریکا صرفه اقتصادی نخواهد داشت و همین امر می‌تواند به کاهش تولید و بازگشت قیمت‌ها به کانال‌های بالاتر کمک کند.  

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها