کد خبر 58589

رئیس جمهور در مراسم سه طرح کلی صنعت پالایش کشور در تبریز اظهار داشت: امروز در بخش گازوئیل و بنزین به خودکفایی رسیدیم که به صاردات این محصولات دست یافتیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ظهر امروز در مراسم سه طرح کلی صنعت پالایش کشور در تبریز اظهار داشت: ایران در تولید بنزین و گازوییل به خودکفایی رسیده و به جمع صادر کنندگان این محصول پیوسته است.

وی افزود: بسیار خوشحالم که امروز دومین افتتاح از صبح امروز در استان آذربایجان شرقی صورت گرفت که می توان آن را تحولی بزرگ برای کشور و استان نامید.

روحانی گفت: افتتاح های که امروز از صبح در بخش پالایشگاهی صورت رگفت همچنین در بعد از ظهر امروز در زمینه آب و برق صورت می گیرد نشانه پیشرفت کشور در بخش اقتصادی است و اینکه در یک استان پروژه های بزرگ در این سطح صورت می گیرد نشان از گام های بزگ در بخش خودکفایی است لازم است از شرکت نفت و مجموعه همکاران آن که در طول خدمت دولت تدبیر و امید کارهای بزرگی صورت دادند تقدیر کرد.

وی افزود: هم در بخش گازوئیل و بنزین واردات داشتیم و امروز به خودکفایی رسیدیم که به صاردات این محصولات دست یافتیم.

رئیس جمهور گفت: در بخش گاز باید بگویم هر چند در تابستان مشکلی نبود اما در زمستان دچار مشکلاتی بودیم که در این زمینه خودکفا شدیم.

وی گفت: در بخش فرآورده های نفتی هم به خودکفایی رسیدیم ضمن اینکه در تولید و صادرات با وجود تحریم به رقم بزرگی رسیدیم که تحول بزرگی است.

روحانی گفت: این در حالی است که وقتی نحریم برداشته می شود چندیمن ماه و سال طول می کشد اما طبق برجام در آخر 94 و سال 95 به رقم های خوبی در تولید و صادرات رسیدیم کهخ همت بلند  صنعت است.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها