کد خبر 56267

قیمت نفت در معاملات امروز بیش از دو درصد افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت با 1.49 دلار افزایش 65.65 دلار معامله شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  پس از اینکه آمارهای صنعتی نشان داد که ذخایر نفت آمریکا بیش از انتظار کاهش یافته و تولیدکنندگان آمریکا سکوهای نفتی در خلیج مکزیک را پیش از وقوع گردباد تخلیه کرده‌اند، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از دو درصد افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 1.49 دلار افزایش 65.65 دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.33 دلار افزایش 59.16 دلار فروخته شد.

آمارهای امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 5 جولای، 8.1 میلیون بشکه کاهش یافت و به 461.4 میلیون بشکه رسید. درحالی‌که تحلیلگران انتظار کاهش 3.1 میلیون بشکه ای را داشتند.

آمارهای رسمی اواخر امروز منتشر خواهد شد.

پس از هشدارهای آب و هوایی در مورد احتمال تبدیل شدن یک اختلال گرمسیری به طوفان در چهارشنبه یا پنج‌شنبه، شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکا شروع به تخلیه و تعطیلی سکوهای نفتی در خلیج مکزیک کردند.(جزئیات بیشتر)

خلیج مکزیک، محل 17 درصد تولید نفت خام امریکا است. تولید نفت این کشور بیش از 12 میلیون بشکه نفت در روز است.

قیمت نفت امسال به علت کاهش تولید اوپک افزایش یافت. کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان غیراوپکی هفته گذشته توافق کردند تا این توافق را تا پایان ماه مارس 2020 ادامه دهند.

اوله هانسن، استراتژیست ارشد ساکسو بانک گفت: «ادامه تنش‌های ژئوپلتیکی میان آمریکا و ایران هنوز سبب افزایش بی حد و حصر قیمت نفت شده است.»

البته قیمت نفت به علت بلاتکلیفی در مورد چشم‌انداز رشد اقتصادی در جهان ناشی از جنگ تجاری میان آمریکا و چین و رکورد رشد عرضه نفت در جهان تحت فشار است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تولید نفت آمریکا به بالاترین میزان در تاریخ این کشور یعنی روزانه 12.36 میلیون بشکه رسید که از رکورد سال گذشته که برابر با 10.96 میلیون بشکه در روز،  بیشتر است./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها