کد خبر 53165

قیمت نفت امروز با کاهش قیمت بیش از یک درصدی همراه شده است و دلیل این کاهش قیمت را می توان افزایش میزان ذخائر نفتی آمریکا و صحبت های روز گذشته ترامپ عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کاهش قیمت همراه شد، نرخ هر بشکه نفت شیرین و سبک آمریکا با کاهش 94 سنتی به 52 دلار و 33 سنت رسیده است.

یبزبزر

قیمت نفت دریای برنت نیز با کاهش قیمت یک دلار و یک سنتی به 61 دلار و 28 سنت رسید اما برخلاف این دو نفت، نفت اوپک با افزایش 2دلار و 13 سنتی به بشکه ای 63 دلار و یک سنت به فروش می رسد.

زبقزرثرث

از مهم ترین دلایل کاهش قیمت نفت آمریکا و برنت ، افزایش ذخایر نفتی آمریکا است و این موضوع باعث کاهش میزان تقاضای نفت در بازار شده است، نفت اوپک نیز به دلیل کاهش میزان تولید توانسته است قیمت خود را در بازار بالاتر از دیگر نفت ها نگهدارد.

سازمان انرژی آمریکا در جدیدترین آمار منتشر کرده خود گفته است که ذخایر نفتی آمریکا به 482 میلیون و 800 هزار بشکه نفت رسیده است.

یکی دیگر از دلایل این کاهش قیمت می تواند صحبت های ترامپ درباره چین باشد، روز گذشته ترامپ در مورد چین گفته است که آن ها به دنبال یک توافق وحشتناک هستند اما ما این را مکی خواهیم و به دنبال یک توافق خیلی بزرگ هستیم.

 

ارسال نظر

تازه ها