کد خبر 51614

هر بشکه نفت خام آمریکا با 35 سنت کاهش 58.28 دلار فروخته شد. نفت برنت نیز با 3 سنت افزایش، به ازای هر بشکه 68.72 دلار معامله شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،   قیمت نفت خام آمریکا در معاملات امروز به علت تنش‌های تجاری آمریکا و چین تحت روند کاهشی قرار گرفت، اما نفت برنت به خاطر کاهش عرضه اوپک تقویت شد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 35 سنت کاهش 58.28 دلار فروخته شد. نفت برنت نیز با 3 سنت افزایش، به ازای هر بشکه  68.72 دلار معامله شد.

در میانه نگرانی‌ها در مورد اختلافات تجاری آمریکا و چین که می‌تواند رکود اقتصادی جهانی را رقم بزند، هر دو شاخص نفتی هفته گذشته بیشترین کاهش هفتگی در سال جاری میلادی را ثبت کردند.

جفری هالری، تحلیلگر ارشد بازار در سنگاپور گفت: «احساس حاکم بر بازار همچنان نسبت به هرگونه وخامت در اختلافات تجاری آمریکا و چین، شکننده و آسیب پذیر است.»

به نوشته این گزارش، فراتر از بازارهای مالی، همچنین نشانه‌هایی در زمینه رکود در رشد تقاضا برای نفت وجود دارد.

بر اساس آمار اداره ملی آمار چین، در بحبوحه درگیری تجاری میان آمریکا و چین، سود شرکت‌های صنعتی چین در ماه آوریل به علت کاهش تقاضا و فعالیت‌های تولیدی کاهش یافته است.

به نوشته شینهوآ، خبرگزاری رسمی چین، فروش خودرو در چین به عنوان یک عامل کلیدی رشد تقاضا برای نفت در جهان، به حدود 28.1 میلیون دستگاه در سال جاری رسیده که تغییری به نسبت سال 2018 نداشته است. در سال 2018، برای نخستین بار در 2 دهه گذشته، بازار خودروی چین با کاهش مواجه شد.

به گفته تحلیلگر دیگری، «قیمت نفت برنت تاحدی تقویت شده،‌ زیرا بازار با توجه به کاهش عرضه اوپک قیمت‌گذاری کرده است.»/فارس

 

ارسال نظر

تازه ها