کد خبر 50636

وزیر انرژی عرببستان سعودی پیش از برگزاری کنفرانس وزرای عضو اوپک در جده عربستان گفته است که هنوز به این جمعبندی نرسیده است که بازار کمبود نفت دارد و تا انتهای ماه ژوئن هیچ تصمیم در مورد افزایش عرضه نفت نخواهیم گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی قبل از برگزاری کنفرانس اوپک در جده عربستان به خبرنگار رویترز گفت که اوپک تا آخر ماه ژوئن که اعضای اوپک دوباره گرد هم می‌آیند تصمیمی برای افزایش عرضه نفت در بازارهای جهانی ندارد.

کشورهای عضو اوپک به همراه روسیه در اول ژانویه 2019 تصمیم گرفتند تا به مدت 6 ماه و تا انتهای ماه ژوئن تولید نفت خود را 1 میلیون و 200 هزار بشکه در روز کاهش دهند. دلیل این تصمیم کاهش شدید قیمت نفت در ماه‌های آخر سال 2018 بود و با این تصمیم قیمت نفت از ابتدای سال 2019 شروع به افزایش کرد.

الفالح در ادامه گفت: «ما کاملا انعطاف‌پذیر هستیم و مثل همیشه کاری را انجام خواهیم داد که درست باشد. اوپک بر مبنای دو اصل عمل می‌کند: ایجاد تعادل در بازار و پاسخ به نیازهای بازار».

رویترز نوشته است که توافق اوپک در کاهش 800 هزار بشکه به دلیل کاهش تولید در ونزوئلا و ایران به دلیل تحریم‌های نفتی آمریکا بسیار زیاد است.

ترامپ بارها از اوپک خواسته بود که قیمت نفت را پایین نگه دارد اما ریاض نسبت به تصمیم ترامپ در افزایش عرضه نفت و شکستن قیمت بسیار بی میل است.

 

ارسال نظر

تازه ها