کد خبر 50388

با اعلام سفیر پاکستان در ایران

سفیر پاکستان در ایران توقف پروژه انتقال گاز ایران به چاکستان را تکذیب کرد و اعلام کرد این اخبار درراستای تخریب روابط تهران و اسلام آباد است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «رفعت مسعود» سفیر پاکستان در ایران اعلام کرد: خبر اخیر مبنی بر توقف کامل پروژه انتقال گاز از ایران به پاکستان و تعطیلی یک طرفه این پروژه از طرف اسلام آباد شایعه‌ای بی اساس است که توسط رسانه‌های عربی به آن دامن زده شده است.

وی تصریح کرد: اسلام آباد و تهران می‌دانند که برخی کشورها حامی روابط دوستانه آنها نیستند و از هر فرصتی برای تخریب روابط استفاده می‌کنند.

رفعت مسعود که در نمایشگاه بین‌المللی قرآن حضور یافته بود اضافه کرد: خبر نقل شده از سوی «مبین صولت» رئیس شرکت گاز پاکستان مبنای درستی ندارد و هیچ ویدیویی از سخنان او موجود نیست.

سفیر پاکستان در کشورمان اظهار داشت: مبین صولت در خصوص این پروژه هیچ صحبتی انجام نداده است.

وی گفت: به زودی هیاتی عالی رتبه از ایران به پاکستان سفر خواهند کرد تا در مورد نحوه پیشبرد این پروژه با مسئولین دولت اسلام آباد سخن بگویند.

طی روزهای اخیر برخی رسانه‌های پاکستانی به نقل از یک خبرگزاری عرب مدعی شده بودند که اسلام آباد به صورت رسمی اعلام کرده است امکان تکمیل پروژه انتقال گاز از ایران را ندارد.

این رسانه ها وجود تحریم علیه ایران را دلیل این تصمیم اسلام آباد معرفی کرده و تلاش کرده بودند تا روابط دو کشور را تخریب کنند.

این درحالی است که دولت پاکستان نیاز مبرمی به گاز ایران برای تامین مایحتاج انرژی مردم خود دارد.

 

ارسال نظر

تازه ها