کد خبر 49614

امروز قیمت نفت برنت با کاهش 44 سنتی به 70 دلار و 80 سنت رسید، دلیل کاهش قیمت نفت توقف مذاکرات چین و آمریکا عنوان شده است.

 به نقل از رویترز، درحالی‌که تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا موجب نگرانی بازار شده است اما در عین حال تشدید درگیری میان چین و آمریکا که می‌تواند به اقتصاد جهان ضربه بزند، سبب شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یابد.

هر بشکه نفت برنت با 44 سنت کاهش 70.80 دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا با 18 سنت افزایش با 62.07 دلار معامله شد.

به گفته تاجران، قیمت‌ها با توقف مذاکرات میان آمریکا و چین که می‌تواند بر رشد اقتصادی جهان تاثیر بگذارد  و مصرف سوخت را کاهش دهد، تحت تاثیر قرار گرفته است.

مذاکرات میان دو اقتصاد بزرگ زمانی‌که ترامپ اعلام کرد تعرفه‌های جدید بر کالاهای چینی اعمال خواهد کرد، به در بسته خورد.

به گفته یک دلال نفتی، «بدتر شدن اختلاف تجاری میان واشنگتن و پکن، پیش‌بینی‌های ما برای محصولات نفتی را کاهشی کرده است.»

به لحاظ عرضه، با توجه به تحریم‌های صادرات نفت ایران از سوی آمریکا و اعلام واشنگتن برای تقویت حضور نظامی در غرب آسیا، بازارهای نفتی تحت فشار قرار دارند.

ایران نیز تهدید کرده است که «اقدامات متقابلی »علیه تحریم‌های آمریکا انجام خواهد داد که می تواند به معنای ازسرگیری بخش‌هایی از برنامه هسته ای این کشور باشد.

تحریم‌‌های آمریکا طی سال گذشته صادرات نفت ایران را به روزانه یک میلیون بشکه رساند و انتظار می‌رود با سخت‌تر شدن تحریم‌ها بیشتر کاهش یابد.

به جز ایران، واشنگتن تحریم‌های علیه دولت آمریکا اعمال کرده است که در عرضه نفت این کشور به عنوان یکی از اعضای موسس اوپک اختلال ایجاد کرده است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها