کد خبر 47454

بانک آمریکا خبر داد

بانک آمریکا مریل لینچ، در گزارش جدید خود از احتمال افزایش قابل توجه قیمت نفت در بازار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک آمریکا مریل لینچ، در گزارش جدید خود از احتمال افزایش قابل توجه قیمت نفت در بازار خبر داد.

بر اساس این گزارش، طی سال جاری شاهد محدودتر شدن بیشتر و سریعتر عرضه نفت در بازار هستیم که دلیل اصلی آن نیز تحریم ونزوئلا و ایران در کنار کاهش عرضه از سوی اوپک و دیگر کشورهای تولید کننده نفت است.

در این گزارش آمده است مسئله عوامل افزایش دهنده قیمت نفت به اینجا ختم نشده و قوانین جدیدی که قرار است از سوی سازمان دریانوردی بین المللی طی ماه‌های آینده اعمال شوند نیز به افزایش بیشتر قیمت منجر خواهد شد.

بانک آمریکا می‌افزاید:در حال حاضر با توجه به کاهش قابل توجه مازاد عرضه  شاهد شکل گیری شرایطی نظیر سال 2007 و 2008 هستیم که ظرفیت تولید گازوئیل جهان پر شد و دیگر ظرفیت برای افزایش آن وجود نداشت.

در ماه های آینده نیز با توجه به روی آوردن مالکان کشتی‌ها به سمت استفاده از سوخت‌های کم سولفور که باید بر اساس قوانین جدید سازمان دریانوردی بین المللی مورد استفاده قرار گیرند، شاهد شرایط مشابهی خواهیم بود.

گزارش مریل لینچ تأکید می‌کند شرایط افزایش قیمت امروز با افزایش قیمت سال 2007 متفاوت خواهد بود. روی آوردن کشتی‌ها به سمت سوخت دیزل کم سولفور تقاضا برای این سوخت و مواد اولیه آن را افزایش خواهد داد.

در ادامه آمده است: اگرچه ممکن است برخی این عوامل را دست کم بگیرند اما افزایش شدید تقاضای سوخت کم سولفور کشتی در جهان می تواند قمیت نفت را به 100 دلار در هر بشکه برساند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها