کد خبر 47297

قیمت نفت بعد از اینکه روز دوشنبه رکورد 5 ماهه خود را زد به دلیل افزایش عرضه اندکی کاهش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقلا ز رویترز، قیمت جهانی نفت دیروز دوشنبه رکورد 5 ماهه خود را بعد از 12 نوامبر 2018 زد و این در حالی است که امروز به دلیل احتمال افزایش عرضه نفت در جهان اندکی کاهش قیمت را تجربه کرد. 

قیمت نفت برنت اکنون هر بشکه 71 دلار و 44 سنت است که نسبت به روز گذشته 11 سنت کاهش قیمت را تجربه کرد. 

قیمت نفت WTI آمریکا نیز اکنون هر بشکه 63 دلار و 63 سنت است که نسبت به دیروز 26 سنت کاهش قیمت داشته است. 

«ویرندرا چوهان» تحلیل‌گر انرژی در مؤسسه «انرژی اسپکت» سنگاپور گفت: «در روزهای پیش رو قیمت نفت در حول و حوش 70 دلار در هر بشکه معامله خواهد شد». وی همچنین به تأثیرگذاری کاهش نفت اوپک و همچنین افزایش عرضه نفت توسط ایالات متحده بر قیمت نفت نیز اشاره کرد.

اعضای اوپک قرار است در ماه ژوئن جلسه ای برگزار کنند و تصمیم بگیرند که آیا همچنان به کاهش عرضه خود در بازارهای جهانی ادامه دهند یا خیر.

 اوپک، روسیه و سایر کشورهای تولیدکننده نفت از اول ژانویه امسال تولید نفت خود را به میزان 1 میلیون و 200 هزار بشکه به مدت 6 ماه کاهش دادند تا بتوانند قیمت نفت را که دچار کاهش شدید شده بود افزایش دهند.

عربستان سعودی که نقش رهبری اوپک را برعهده دارد با کاهش ادامه دار عرضه نفت در جهان موافق است اما منابعی از درون اوپک گفته اند احتمالا از ماه جولای میزان عرضه نفت افزایش خواهد یافت.

شرکت ملی نفت لیبی روز جمعه هشدار داد که ناامنی‌های ایجاد شده در این کشور می‌تواند تولید نفت این کشور را کاهش دهد.

در همین حال، وزیر اقتصاد روسیه آنتون سیلوانف» روز شنبه اعلام کرد احتمالا روسیه و اوپک تصمیم بگیرند برای رقابت با ایالات متحده و همچنین حفظ سهم خود در بازارهای جهانی تولید و عرضه نفت خود را افزایش دهند اما این امر قیمت جهانی نفت را می‌تواند به زیر 40 دلار نیز کاهش دهد.

ارسال نظر

تازه ها