کد خبر 44232

یک مقام سعودی از استراتژی جدید عبرستان برای کنترل بازار نفت خبر داد و گفت مقامات سعودی تصمیم دارند تا میزان تولید و عرضه نفت را بیشتر از قبل کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از فارس، به نقل از رویترز، یک مقام سعودی گفت عربستان در نظر دارد تا صادرات نفت خود را در ماه آوریل به کمتر از 7 میلیون بشکه در روز برساند و در عین حال، میزان تولید نفت خود را زیر 10 میلیون بشکه در روز نگه دارد.

این مقام عربستانی گفت آرامکو، شرکت دولتی نفت عربستان برای ماه آوریل روزانه 635 هزار بشکه نفت کمتر از درخواست مشتریان اختصاص داده است.

به گفته این مقام سعودی، «علی‌رغم تقاضای بسیار بالای مشتریان بین‌المللی به میزان بیش از 7.6 میلیون بشکه در روز، کمتر از 7 میلیون بشکه در روز به مشتریان اختصاص یافته است.» وی افزود میزان صادرات عربستان در ماه مارس نیز کمتر از 7 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

این مقام سعودی افزود: آنچه آرامکو برای ماه آوریل اختصاص داده است 635 هزار بشکه در روز از درخواست مشتریان کمتر است. «که این اقدام میزان تولید این کشور را کمتر از 10 میلیون بشکه در روز در ماه آوریل نگه می‌دارد». این رقم از 10.311 میلیون بشکه در روز که عربستان با اوپک برای کاهش توافق کرده نیز کمتر است.

 

ارسال نظر

تازه ها