کد خبر 40731

قیمت نفت با تحریم های امریکا علیه ونزوئلا به 62 دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، قیمت نفت به علت کاهش تولید اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا افزایش یافت هرچند که تحلیلگران انتظار دارند که تولید نفت آمریکا افزایش یابد و نگرانی در مورد رشد اقتصادی مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شده است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 52 سنت افزایش 62.03 دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا با 44 سنت افزایش 52.85 دلار معامله شد.

به گفته تاجران، ادامه تعطیلی بخش‌هایی از خط لوله کی‌استون که نفت کانادا را به آمریکا انتقال می‌دهد، سبب افزایش قیمت نفت خام آمریکا شده است.

به گفته تحلیلگران، عرضه نفت در بازار با کاهش تولید داوطلبانه اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا و ایران کم شده است.

بانک آمریکایی جی پی مورگان در یادداشت هفتگی خود نوشت: «ما معتقدیم که قیمت گذاری نفت بر اساس ریسک‌های بخش عرضه صورت نگرفته بلکه بازار در حال حاضر بر مذاکرات تجاری آمریکا و چین متمرکز شده است و ریسک‌های کنونی در مورد کم شدن عرضه نفت ونزوئلا را نادیده می‌گیرد.»

این بانک ادامه داد درصورتی‌که مذاکرات آمریکا و چین به اختلافات تجاری میان دو کشور پایان دهد، توجه بازارهای نفتی «از نگرانی‌های تاثیرگذار بر رشد تقاضا در آینده به کم شدن فیزیکی نفت و ریسک های ژئوپلتیکی موثر بر عرضه تغییر جهت خواهد داد.»

 

ارسال نظر

تازه ها