کد خبر 40508

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد شبکه فشار قوی انتقال برق تهران فرسوده و قدیمی است،‌گفت: به نرخ امروز 1500 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و نوسازی شبکه انتقال برق تهران نیاز است.

به گزارش پایگاه خبر یبااقتصاد به نقل از فارس، غلامرضا خو‌ش‌خلق مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه شرکت برق منطقه‌ای تهران یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های برق منطقه‌ای است و به سال 1315 باز می‌گردد، گفت: وقتی شبکه برق قدیمی است به همین نسبت فرسودگی در شبکه انتقال برق نیز بیشتر است.

خوش‌خلق با تأکید بر اینکه نیاز است که به سرعت به بازسازی شبکه انتقال برق اقدام شود، اظهار داشت: شبکه برق و فشار قوی تهران (63 کیلوولت) 1500 کیلومتر کابل برق دارد بنابراین قدیمی بودن شبکه برق یکی از مشکلات و چالش‌ها است.

وی ادامه داد: نوسازی شبکه برق تهران با توجه به شلوغی شهر یک اقدام سخت و دشوار است اما در دو سال گذشته 534 کیلومتر از کابل فشار قوی تهران نوسازی و بازسازی شد.

به گفته مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران، در حال حاضر بازسازی 120 کیلومتر شبکه برق تهران در دست انجام است.

خوش‌خلق در پاسخ به این سوال که استاندار تهران از قدیمی بودن شبکه فشار قوی اظهار نگرانی کرده خاطرنشان کرد: به هر حال فرسودگی شبکه برق موجب نگرانی ما نیز هست اما به هر حال برای بازسازی شبکه فرسوده و قدیمی برق تهران به نرخ امروز 1500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

ارسال نظر

تازه ها