کد خبر 36541

قیمت نفت در نتیجه امیدواری به حل و فصل مذاکرات چین و آمریکا و همچنین کاهش تولید تولیدکنندگان عمده اوپک و روسیه بیش از 1.5 درصد افزایش یافت و به 58 دلار و 63 سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، به علت امیدواری در مورد مذاکرات در پکن که می‌تواند جنگ تجاری میان آمریکا و چین را حل کند، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از 1.5 درصد افزایش یافت همچنین کاهش تولید تولیدکنندگان بزرگ نفت از دیگر عوامل تقویت‌کننده قیمت نفت بود.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.07 دلار افزایش 58.13 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 92 سنت افزایش 48.88 دلار در هر بشکه معامله شد.

از آنجایی‌که انتظار می‌رود مذاکرات چهره به چهره نمایندگان واشنگتن و پکن امروز آغاز شود و این مذاکرات به کاهش تنش‌ها میان این دو اقتصاد بزرگ منجر شود، بازارهای مالی امروز تقویت شدند.

از اوایل سال 2018، جنگ تجاری میان آمریکا و چین درگرفت که سبب شد تا طرفین تعرفه بر کالاهای وارداتی از یگدیگر را افزایش دهند. این اختلاف بر رشد اقتصادی جهان تاثیر منفی گذاشته است.

بانک گلدمن ساکس در یادداشتی نوشت به علت «شدیدترین عوامل نامساعد اقتصادی از سال 2015 تاکنون» پیش بینی خود از قیمت نفت برنت در سال 2019 را از 70 دلار به 62.500 دلار در هر بشکه کاهش داده است.

بانک فرانسوی سوشیئت جنراله نیز پیش‌بینی خود از قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا را 9 دلار کاهش داده و به ترتیب 64 دلار و 577 دلار در هر بشکه قرار داده است.

علی‌رغم احتمال رکود، قیمت نفت فروشی آتی به علت کاهش تولید تولیدکنندگان نفت تقویت شده است.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها