کد خبر 32582

ماه نوامبر در حالی پایان یافت که قیمت نفت در آن 20 درصد کاهش یافت و به قیمت 58 دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از رویترز، درحالی‌که بازارهای سهام در آستانه مذاکرات آخر هفته رئیس‌جمهور آمریکا و چین به هم ریخته است، قیمت نفت در میان اشباع بازار کاهش یافت و طی ماه نوامبر 20 درصد از ارزش خود را از دست داد.

پس از اینکه مقامات چینی گفتند در نشست کشورهای صنعتی جی 20 در آرژانتین، پکن و واشنگتن در مذاکرات تجاری پیشرفت‌هایی داشتند، ارزش سهام آمریکا در میانه روز جمعه مثبت شد.

ارزش سهام اس اند پی 500 نزدک، با امید‌های تجاری و پس از اینکه فدرال رزرو اشاره کرد که این هفته رویکردارام‌تری برای نرخ بهره خواهد داشت، بیشترین افزایش هفتگی در نزدیک به 7 سال گذشته را ثبت کرد.

علی‌رغم اینکه انتظارات این است که اوپک و روسیه هفته آینده بر سر نوعی از کاهش تولید توافق کنند؛ پر شدن ذخایر نفت احساس حاکم بر بازار و قیمت نفت را کاهشی کرده است.

هر بشکه نفت برنت با 80 سنت کاهش 58.71 دلار فروخته شد و نفت خام آمریکا با 52 سنت کاهش 50.93 دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

اگر ترامپ و شی نتوانند از روابط تجاری‌شان در جریان مذاکرات در این هفته تنش زدایی کنند، بازار دسامبر پر ریسکی را تجریه خواهد کرد.

یک تحلیلگر ارشد بازار در این رابطه گفت: «سه عاملی که مردم واقعا بر آن تمرکز دارند این است که تا چه میزان فدرال رزرو ملایم پیش خواهد رفت و چطور روابط تجاری با چین به پایان خواهد رسید.»

«اما همانطورکه اخبار بهتر بشنویم، به بازار کمک می کند بهبود یابد.»

ترامپ به نشانه‌های مثبت در این مذاکرات اشاره کرده و گفته است: «ما به سختی کار می کنیم اگر ما بتوانیم توافق کنیم خوب می‌شود. من فکر می‌کنم آنها می خواهند. من فکر می‌کنم ما هم دوست داریم.»

فارس

ارسال نظر

تازه ها