کد خبر 32271

ثبت نام افراد برای دریافت کارت سوخت از طریق سه روش حضوری، سامانه اینترنتی و نصب اپلیکیشن شروع شده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، یکی از مهم ترین خبرهای این روزها بازگشت دوباره کارت سوخت و ثبت نام برای دریافت آن است. سهمیه بندی سوخت در ایران از تیرماه سال 86 آغاز شد و تا سال 94 هم ادامه داشت. برای سهمیه بندی سوخت خودروها اولین اقدامی که صورت گرفت، صدور کارت سوخت بود که در نهایت در سوم خرداد سال 94 با تک نرخی شدن بنزین، سهمیه بندی و استفاده از کارت سوخت متوقف شد. حالا با شنیدن آمارهایی که از قاچاق گسترده بنزین در کشور خبر می دهند، باعث شد تا دوباره پای کارت‌های سوخت وسط کشیده شود. اما تا امروز خبری از سهمیه‌بندی بنزین به میان نیامده است، فقط گفته شده که افرادی که کارت سوخت ندارند و یا کارت سوخت خود را گم کرده‌اند از تاریخ 3 آذر به صورت حضوری و 5 آذر به صورت الکترونیکی برای تهیه این کارت اقدام نمایند. بخش اقتصادی پایگاه خبری با اقتصاد تصمیم دارد تا در این گزارش روش‌های گرفتن کارت سوخت را به اطلاع عموم افراد برساند.

افرادی که دارای خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت هستند و یا کارت سوخت خود را گم کرده‌اند می‌توانند با یکی از روش‌های زیر برای گرفتن آن اقدام کنند:

 1. مالکان خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت می توانند از تاریخ 3 آذرماه با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس10+ به همراه مدارک مورد نیاز، برای گرفتن آن اقدام کنند.لازم به ذکر است که خودروهایی که نو شماره هستند و دارای کارت سوخت هستند، فقط مالکان آن ها باید به دفاتر پستی مراجعه کرده و کارت خود را دریافت کنند.
 2. دومین روش برای تهیه کارت سوخت این است متقاضیان از تاریخ 5 آذر به سایت خدمات دولت (www.mob.gov.ir) مراجعه کرده و با انتخاب گزینه درخواست کارت سوخت المثنی و ثبت اطلاعات خود در این سایت، برای گرفتن کارت سوخت اقدام نمایند. ثبت نام از طریق سایت رایگان است.
 3. روش سومی که برای دریافت کارت سوخت در نظر گرفته شده است، دریافت و نصب رایگان اپلیکیشن خدمات دولت همراه است که با نصب این اپ می توان از تاریخ 5 آذر با انتخاب گزینه درخواست کارت سوخت المثنی اقدام نمایید. اپ خدمات دولت همراه را می‌توانید از طریق سامانه خدمات همراه دولت (    (mob.gov.ir ایران اپس(iranapps.ir) کافه بازار( (cafebazaar.irو اپ‌استور (appstore.ir) دریافت کرده و نصب کنید.

 

جدول زمان‌بندی برای مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه براساس رقم سمت راست شماره تلفن همراه به شرح زیر است:

   صسسص

 

 

نکات مهم برای افرادی که تصمیم دارند برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند:

 • افرادی که بیش از یک دستگاه خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت دارند، می‌توانند با کارت‌های شتاب متفاوت برای دریافت کارت سوخت اقدام نمایند.
 • در صورت هرگونه بروز مشکل با شماره 09627 تماس حاصل فرمایید.
 • افرادی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند نیازی به دریافت دوباره کارت سوخت المثنی ندارند بلکه می توانند رمز کارت سوخت خود را بازیابی کنند.

 

ارسال نظر

 • پرویز سعیدی

  0 0

  اینجانب خودرو بشماره انتظامی۱۸د۶۲۹ایران۸۴ را خریداری نمودم اما فروشنده کل مبلغ را از بنده دریافت نمودند اما هزینه انتقال سند را کسرای پرداخت نکردند چرا کارت سوخت اینجانب را نمیدهد خواهشها

تازه ها