کد خبر 31083

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی وزارت نیرو از صدور مجوز سرمایه گذاری برای تولید هفت هزار و 200 مگاوات برق حرارتی در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محسن طرز طلب سه شنبه در آیین افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان افزود: از این میزان یک هزار و 841 واحد آن در خوزستان در دست اجراست که سال آینده بخشی از آن شامل نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک به بهره برداری می رسد و بقیه طرح ها تا پایان دولت دوازدهم به طور کامل در مدار تولید قرار می گیرند.
وی به ضرورت توسعه طرح های برق حرارتی در خوزستان با توجه به نیاز روزافزون استان به برق اشاره و اظهارداشت: تا سال 1400 خوزستان با 750 مگاوات ساعت کمبود برق مواجه می شود که در صورت بهره برداری نشدن از طرح های برق آبی این کمبود به سه هزار مگاوات می رسد.
طرز طلب بیان کرد: از این رو توسعه نیروگاههای برق حرارتی و افزایش ظرفیت آنان در خوزستان از دیدگاه وزارت نیرو یک اولویت است.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی وزارت نیرو اظهار داشت: وزارت نیرو از احداث نیروگاههای برق حرارتی در کشور به خصوص خوزستان از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت بیشتری خواهد کرد.

بدهی دولت به پیمانکاران صنعت برق تا پایان سال 97 تسویه می شود
وی ادامه داد: با تمهیدات دولت طلب پیمانکاران صنعت برق از دولت تا پایان امسال به صفر خواهد رسید.
طرز طلب با اشاره به مشکلات مالی دولت و طلب پیمانکاران صنعت برق از دولت اطمینان داد: همه طلب های معوقه با هدف سرمایه گذاری بیشتر در این صنعت پرداخت می شود.

خوزستان سال آینده خاموشی ندارد
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی وزارت نیرو گفت: با توجه به بارش های اخیر و استفاده حداکثری از ظرفیت نیروگاههای برق حرارتی سال آینده خوزستان خاموشی برنامه ای ندارد.
بنا بر این گزارش واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان روز سه شنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو افتتاح شد.
برای ساخت و نصب تجهیزات این واحد به ظرفیت 160 مگاوات، 140 میلیون یورو هزینه شده است.
با افتتاح این واحد، روزانه در مصرف یک میلیون متر مکعب گاز صرفه جویی می شود و ظرفیت تولید برق از 326 به 496 مگاوات افزایش یافت.
85 درصد تجهیزات به کار رفته در این نیروگاه از تولیدات داخلی بوده و از شرکت مپنا مجری ساخت این نیروگاه بوده است.
با بهره برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان، ضریب پایداری برق در خوزستان به خصوص در زمان پیک مصرف برق افزایش می یابد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها