کد خبر 27917

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود از احتمال کاهش تولید نفت در جهان خبر داد و گفت احتمالا این کاهش با افزایش قیمت همراه خواهد بود ، این سازمان میزان کاهش تولید نفت در ایران را 800 هزار بشکه اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،  به نقل از رویترز، ناظر غربی انرژی اعلام کرد به نظر می‌رسد، پس از یک افزایش تولید در 6 ماه گذشته، بازارهای نفتی در حال حاضر به میزان کافی تامین هستند اما این صنعت تحت فشار است.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد ظرفیت مازاد تولید در جهان کمتر از 2 درصد تقاضای جهانی است و احتمال کاهش بیشتر وجود دارد.

این فشار برای مدتی با ما خواهد بود و احتمالا با قیمت‌های بیشتر همراه خواهد شد. با این حال ما نگران تبعات منفی آن بر اقتصاد جهانی هستیم.»

اوپک، روسیه و دیگر تولیدکنندگان نظیر تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا میزان تولید خود را از ماه می افزایش داده  که این مسئله. تولید جهانی را روزانه 1.4 میلیون بشکه بالا برده است.

در مجموع کشورهای عضو اوپک نظیر عربستان و امارات میزان تولید خود را از ماه «می» برای جبران کاهش تولید ایران و ونزوئلا روزانه 735 هزار بشکه افزایش داده است.

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، عرضه نفت ایران در ماه سپتامبر به کمترین میزان در 2 سال و نیم اخیر رسیده است زیرا مشتریان این کشور به علت تحریم‌ها، خریدهای خود را کاهش داده‌اند.

به نوشته این گزارش، تولید نفت ایران به 3.5 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است که 180 هزار بشکه در روز کمتر از ماه پیش از ان است. میزان صادرات نفت ایران نیز به 1.63 میلیون بشکه در روز رسیده است که 800 هزار بشکه در روز از بالاترین میزان در سه ماهه دوم 2018 کمتر است.

منبع : خبرگزاری فارس 

ارسال نظر

تازه ها