کد خبر 21861

به دنبال افزایش تنش ها بین آمریکا و چین

به دنبال افزایش تنش ها بین آمریکا و چین، امروز در بازارهای جهانی هر بشکه نفت برنت با 27 سنت افزایش ۷۲.۵۵ دلار معامله شد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت ۲۷ سنت افزایش یافت و بشکه‌ای ۷۲.۵۵ دلار به فروش رفت.

نفت وست تگزاس آمریکا هم رشد ۹ سنتی را تجربه کرد و بشکه ای ۶۷ دلار و ۳ سنت معامله شد. در گروه فرآورده‌های پالایشگاهی هم بنزین ۳۹ سنت کاهش داشت و گالنی ۲۰۱ دلار و ۱۶ سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز پنج‌شنبه قیمت نفت پس از آنکه دور نخست تحریم‌های آمریکا علیه ایران آغاز شد، افزایش یافت. البته  تشدید بحث تجاری آمریکا و چین نیز به این افزایش کمک کرد.

روز سه‌شنبه آمریکا تحریم‌هایی را علیه ایران، سومین کشور بزرگ تولیدکننده نفت اوپک، اعلام کرد.

البته این تحریم‌ها مستقیماً تولید نفت ایران را نشانه نمی‌رود بلکه تحریم‌های نفتی در ماه نوامبر آغاز خواهد شد اما تهدید آمریکا برای دیگر کشورها که خرید نفت از ایران را کاهش یا حتی به صفر برسانند باعث شده تأثیر تحریم روی نفت ایران هم اثر خود را ظاهر کند.

در این میان چین در اقدامی متقابل و تلافی‌جویانه روی ۱۶ میلیارد دلار کالای آمریکایی تعرفه ۲۵ درصد اعمال کرد. این کالاها شامل سوخت و محصولات فولادی، خودرو و تجهیزات پزشکی است که نفت خام از این تحریم‌ها مستثنی شده است. 

پیش از این چین تهدید کرده بود در صورتیکه آمریکا به روند تعرفه‌گذاری روی کالاهای چینی ادامه دهد روی نفت خام آمریکا هم تعرفه خواهد گذاشت.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها