کد خبر 21675

یک تحلیلگر نفت راشاتودی با اشاره به فرا رسیدن زمستان و اینکه چه میزان از نفت ایران را می توانند بخرند قیمت نفت را 90 دلار پیش بینی کرد، وی در ادامه به این موضوع اشاره کرد که چین حاضر نیست خرید نفت خود از ایران را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری "انتخاب"، شبکه راشاتودی با اشاره به آغاز مرحله اول بازگشت تحریمهای آمریکا علیه ایران و هدف‌گیری صنعت نفت ایران در مرحله دوم تحریمها که از ماه نوامبر عملیاتی خواهد شد نوشت؛ تحریمها علیه ایران که فروش نفت تهران را هدف قرار داده می‌تواند منجر به یک جهش قیمتی در قراردادهای نفتی شود.

«امریتا سن» یک تحلیلگر برجسته نفت با اشاره به این موضوع می‌گوید، همزمان که به سمت زمستان میرویم ما واقعا خطر جهش قیمتها به کانال 80 دلاری و شاید کانال 90 دلاری را شاهد خواهیم بود البته این خیلی حیاتی خواهد بود که ما چه مقدار از نفت ایران را از دست خواهیم داد.

راشاتودی در ادامه افزود؛ چین گفته حاضر نیست خرید نفت خود از ایران را کاهش دهد اما همزمان میزان مصرف این کشور نیز افزایش نخواهد یافت. تحریمها احتمالا تامین نفت در بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد، و مقدار زیادی از عرضه نفت در بازارهای جهانی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت که آشکارا می‌تواند به معنی افزایش قیمت باشد.

قیمت جهانی نفت در روز دوشنبه برای نفت برنت دریای شمال بشکه‌ای 74 دلار در هر بشکه و نفت خام آمریکا حدود 69 دلار در یک بشکه بود.

منبع : خبرگزاری فارس 

ارسال نظر

تازه ها