کد خبر 21406

کارشناسان درر رسانه های خارجی معتقدند که اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران و سقوط تولید نفت در ونزوئلا بازارهای نفت را با چالش مواجه خواهد کرد .

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، هلیما کرافت، مدیر جهانی استراتژی کالای شرکت "آر بی سی کپیتال مارکتس" به شبکه آمریکایی "سی ان بی سی" گفت: نخستین دور تحریم‌های آمریکا علیه ایران روز دوشنبه اجرا می‌شود و اقدامات دیگر طی اوت و سپتامبر اعمال خواهد شد.

بلومبرگ به نقل از دو مقام آمریکایی نوشت: واشنگتن نتوانسته است چین را برای کاهش خرید نفت ایران متقاعد کند اما پکن پذیرفته که واردات نفت از ایران را افزایش ندهد.

کرافت گفت: آمریکا می‌تواند اروپا را از بازار ایران خارج کند و هند که دومین مشتری بزرگ نفت ایران پس از چین است، حتی اگر کاملا از بازار ایران خارج نشود احتمالا خرید نفت ایران را کاهش خواهد داد.

وی در ادامه افزود: سقوط تولید ونزوئلا به همراه اقدامات خصمانه آمریکا علیه صادرات نفت ایران، بازارهای نفت را دچار محدودیت جدی عرضه خواهد کرد. اوپک با افزایش عرضه، واکنش نشان داده اما هنوز تاثیر تحریم‌های آمریکا بر صادرات ایران مشخص نیست. همه نشانه‌ها از سوی کاخ سفید حاکی از این است که آمریکا با پالایشگاه‌های خارجی به شدت برخورد خواهد کرد.

در نظرسنجی اخیر رویترز از ۴۴ اقتصاددان و تحلیلگر پیش‌بینی شد تحریم‌های آمریکا صادرات نفت ایران را بین ۵۰۰ تا یک میلیون بشکه در روز کاهش دهد. بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران یکی از دلایلی بود که باعث شد تحلیلگران برای دهمین ماه متوالی قیمت مورد پیش‌بینی برای نفت را افزایش دهند.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها