کد خبر 21327

در بازارهای جهانی

در معاملات امروز بازار جهانی هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۱۲ سنت گران شد و نفت آمریکا نیز ۷ سنت افزایش قیمت را تجربه کرد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در معاملات امروز بازار جهانی نفت قیمت نفت برنت روندی افزایشی را در پیش گرفت.

برهمین اساس هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۱۲ سنت گران شد و ۷۳.۵۷دلار به فروش رسید. نفت آمریکا نیز ۷ سنت افزایش قیمت را تجربه کرد و ۶۹.۰۳دلار قیمت‌گذاری شد.

به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک، هر بشکه نفت تولیدی این سازمان در آخرین مبادلات روز گذشته بازار جهانی انرژی ۷۱.۶۱دلار قیمت‌گذاری شد.

به گزارش رویترز، از جمله مهم‌ترین دلایلی که از افزایش قابل توجه قیمت نفت در معاملات امروز جلوگیری کرد تداوم عواملی بود که فشار کاهشی بر قیمت نفت را برای مدت طولانی‌تر اعمال می‌کند.

بنابه اعلام سازمان اطلاعات انرژی آمریکا ذخایر نفت آمریکا در یک انبار نفت در اوکلاهامای این کشور با ۱.۳ میلیون بشکه کاهش به کمترین میزان از سال ۲۰۱۴ تاکنون رسیده است. این خبر باعث شد تا روز گذشته قیمت نفت برنت یک دلار افزایش یابد. 

البته اطلاعات این سازمان نشان می‌دهد حجم کلی ذخایر نفتی آمریکا ۳.۸ میلیون بشکه افزایش یافته و به ۴۰۸.۷۴ میلیون بشکه رسیده است.

اولیویر جاکوب کارشناس مؤسسه پتروماتریس گفت: حجم مبادلات نفت امروز پایین بود. روز گذشته تقاضا برای خرید نفت بسیار بالاتر بود و البته هنوز عوامل افزایش دهنده قیمت نفت در بازار جهانی قدرت چندانی ندارند. بنابراین ما همچنان شاهد اصلاح قیمت نفت در بازار هستیم.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها