کد خبر 19436

در بحبوحه نگرانی ها درمورد جنگ تجاری میان چین و آمریکا و از سر گیری عرضه نفت لیبی، بهای نفت خام در بازار آسیا کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در بحبوحه نگرانی ها درمورد جنگ تجاری میان چین و آمریکا و از سر گیری عرضه نفت لیبی، بهای نفت خام امروز جمعه در بازار آسیا کاهش یافت.

بر این اساس، صبح امروز در معاملات الکترونیک بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمیدیت/ نفت پایه آمریکا) برای تحویل در ماه اوت با سه سنت کاهش، 70 دلار و 30 سنت داد و ستد شد.

هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز برای تحویل در همین ماه با 34 سنت کاهش به 74 دلار و 11 سنت رسید. استفن اینس، تحلیلگر موسسه اواندا (Oanda) گفت: « بازارها تلاش می کنند پس از سقوط روز چهارشنبه، شرایط را بهبود بخشند. جنگ تجاری بین چین و آمریکا و بازگشت بخشی از عرضه به بازار، موضوع نگرانی است.»

آمریکا روز سه شنبه تمایل خود را برای اعمال تعرفه گمرکی 10 درصدی بر واردات کالاهای چینی به ارزش 200 میلیارد دلار از ماه سپتامبر اعلام کرد که این میزان بر تعرفه گمرکی 25 درصدی بر 50 میلیارد دلار کالاهای چینی که پیشتر اعلام شده بود، افزوده خواهد شد.

تهدیدهای جدید آمریکا بازارهای مالی را که از پیامدهای این تهدیدات بر رشد اقتصادی جهان و تقاضای نفت بیم دارند، نگران کرده است. این تحلیلگر گفت: « اخبار اخیر از لیبی در مورد بازگشایی میدان نفتی الفیل در جنوب این کشور برای نخستین بار از ماه فوریه، در کوتاه مدت موجب کاهش بهای نفت می شود.»

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها