کد خبر 19341

هشدار به سازمان های دولتی پرمصرف؛

شرکت توزیع برق استان تهران با توجه به روند مصرف انرژی به سازمان های دولتی پرمصرف هشدار قطعی برق را داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،  شرکت توزیع نیروی برق تهران اعلام کرد که مشترکان پرمصرف دولتی با ­پایش مصرف، شناسایی و برق آن‌ها قطع می‌شود.

مدیر دفتر هماهنگی و نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ پس از بازدید از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت مبنی بر کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق ادارات دولتی، این طرح کلید خورد و بر اساس دستور استاندار مبنی بر کاهش ساعت کار ادارات و خاموش کردن وسایل سرمایشی و روشنایی بعد از ساعت ۱۳:۳۰ به مراکز دولتی، ادارات، سازمان‌ها سرکشی می‌شود و گروه‌های عملیاتی میزان مصرف برق آن‌ها را کنترل می‌کنند.

تورج سروش افزود: ادارات دولتی که به این دستورالعمل‌ها توجه لازم و از آن تبعیت نکنند در مرحله اول اخطار و در مرحله بعدی پایش در صورت رعایت نکردن و کم توجهی، برق این ادارات قطع می‌شود.

سروش با اشاره به اینکه طرح پایش تا پایان فصل گرما ادامه دارد گفت: در روز‌های اخیر برق تعدادی از سازمانها، ادارات دولتی، وزارتخانه‌ها و بانک‌ها به طور موقت از ساعت ۱۳:۳۰ تا پایان ساعت پیک روز قطع شده است.

وی افزود: قطع برق شامل مناطق حساس، نظامی، امنیتی و درمانی نمی‌شود.

مدیر دفتر هماهنگی و نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع برق تهران بزرگ اضافه کرد: همه مراکز دولتی، وزارتخانه‌ها و مشترکان بزرگ موظف به استفاده از مولد‌های اضطراری در ساعت‌های اوج مصرف برق هستند و تفاهمنامه‌ای با آن‌ها برای استفاده از مولد‌های اضطراری امضا شده است.

سروش درباره عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که امروز مورد پایش مصرف برق شرکت توزیع برق تهران بزرگ قرار گرفت گفت: این وزارتخانه همکاری خوبی در کاهش روشنایی و خاموش کردن وسایل سرمایشی داشته است.

 

منبع:صدا و سیما

 

ارسال نظر

تازه ها