کد خبر 93976

با شروع فعالیت های اقتصادی در کشورها و از سرگیری مراودات اقتصادی شاخص های بورس آمریکا و آسیا با رشد همراه شد اما افزایش چشمگیر دوباره تعداد مبتلایان به کرونا در اروپا باعث بازماندن شاخص های بورس اروپا از این رشد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، با توجه به شروع فعالیت های صنعتی در آمریکا و آسیا شاخص های بورس این دو قاره با رشد همراه شدند و از سرگیری مراودات تجاری در این دو قاره باعث توجه سرمایه داران به شرکت های فعال در آن شد.اما با توجه به افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا در اروپا و احتمال بازگشت دوباره محدودیت های کرونایی در کشورهای این حوزه باعث شد تا شاخص های بورس اروپا رشد نکنند.

یکی از دلایل رش شاخص های بورس آمذریکا و آسیا نزدیک بودن زمان انتخابات و در تعلیق ماندن تنش میان آمریکا و چین است.زیرا ترامپ نمی خواهد تا مشخص نشدن وضعیت انتخابات حرکتی علیه چین انجام دهد.در سخنرانی های اخیر ترامپ اعلام کرد دستور به تعویق انداختن مذاکره با چین را صادر کرده و این موضوع را به بعد از انتخابات موکول کرده است.

در آخرین روز معاملاتی هفته جاری شاخص داوجونز  با ۰.۷۸ درصد افزایش نسبت به روز قبل بر روی شاخص ۲۷ هزار و ۹۴۵.۵۰ واحد بسته شد.

شاخص اس اند پی ۵۰۰ با رشد ۰.۳۵ درصد تا شاخص ۳۳۹۸.۶۲ واحدی رسید و دیگر شاخص مهم آمریکا نزدک کامپوزیت با رشد ۰.۴۹ درصد در سطح ۱۱ هزار و ۳۱۹.۱۷ واحدی بسته شد.

 

ارسال نظر

تازه ها