کد خبر 92583

طبق معاملات انجام شده دلار در برابر دیگر ارزها با رشد همراه شده است اما با رشد تعدادمبتلایان کرونا این رشد می تواند دوباره متوقف شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، شاخص دلار در حالی از پایین‌ترین سطح ۲ ساله خود بازگشت که با توجه به رشد تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا احتمال افت مجدد آن وجود دارد. این در حالی است که انتظار می‌رود فدرال‌رزرو در اجلاس امروز خود نرخ بهره را همچنان پایین نگاه دارد.

امروز شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان ۰.۱۸ درصد تقویت شد و از ۹۳.۴۷ واحد به ۹۳.۷۱ واحد رسید. نرخ روز گذشته دلار پایین‌ترین نرخ این شاخص از ژوئن ۲۰۱۸ تا کنون بود.

در حالی که این رشد ارزش دلار ناشی از هیچ رویداد جدیدی نبود، تحلیل‌گران انتظار دارند که افت ارزش دلار دوباره اتفاق بیافتد.

تشدید شیوع ویروس کرونا در ایالات‌متحده ریکاوری اقتصادی آمریکا را تحت فشار سنگینی قرار داده است، در حالی که به نظر می‌رسد مناطق دیگر مانند چین و اروپا ویروس را تحت کنترل درآورده‌اند.

نرخ برابری دلار با پوند انگلیس تا ساعت ۱۰:۱۰ به وقت تهران، ۰.۰۸ درصد تقویت شد و به ۱.۲۹۱۹ واحد رسید. در حالی‌که در برابر یورو دلار دوباره ۰.۱۳ درصد تضعیف شد و نرخ آن به ۱.۱۷۲۹ واحد بازگشت./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها