کد خبر 92438

به گفته وزارت کار تا قبل از سر رسید ماه مرداد تکلیف حق مسکن 300 هزار تومانی مشخص خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدرضا تاجیک، عضو کمیته مزد شورای عالی کار درباره حق مسکن کارگران می گوید:طبق پیگیری هایی که داشتیم اعلام کردند که وزیر درحال پیگیری است اما متأسفانه این موضوع قابل قبول نیست.

 وی ادامه داد:قیمت مسکن درسراسر کشور افزایش افسارگسیخته داشته است. امسال جهش بسیار بالایی در بحث مسکن به خصوص  در شهرهای بزرگ داشته ایم. در شهرهای بزرگ قیمت ها بسیار افزایش یافت. افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن صرفاً‌کمکی به صرفه کارگران بود وگرنه دردی در زمینه مسکن دوا نمی کرد.

تاجیک افزود: چند ماه از سال جدید گذشته است و هنوز حق مسکن 200 هزار تومانی کارگران که شورای عالی کار یک ماه پیش آن را مصوب کرده بود پرداخت نشده است. مقرر بود این حق مسکن از ابتدای تیرماه پرداخت شود و این درحالی است که در چند ماه اخیر قیمت مسکن و اجاره مسکن وضعیت سرسام‌آوری پیدا کرده است.

 عضو شورای عالی کار با بیان اینکه حق مسکن کارگران با وجود رشد سرسام‌آور قیمت اجاره پرداخت نشده است گفت: با پیگیری هایی که از وزارت کار داشتیم اعلام کردند که  حتما  قبل از مرداد ماه 99، وضعیت حق مسکن به نتیجه برسد.اما اکنون 6مرداد است و خبری از تصویب مصوبه افزایش حق مسکن نیست.

 نماینده کارگری در شورای عالی کار ادامه داد: هر زمانی که حق مسکن کارگران تصویب و اجرایی شود، معوقات آن از اول تیر ماه به آن‌ها پرداخت می‌شود.مصوبه افزایش حق مسکن  صورتجلسه شورای عالی کار  است که به امضای وزیر صنعت و وزیرکار رسیده است و باید هر چه سریعتر تصویب شود. وزیرکار به ما قول داده بودند که این مصوبه در کوتاهترین زمان عملیاتی می شود. کارگران در خصوص این موضوع بسیار شاکی هستند و دائماً از ما  سوال می کنند, مطالباتشان را پیگیری و بررسی کنیم./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها