کد خبر 91621

نوبخت اعلام کرد

رئیس سازمان برنامه و بوده در سخنانی اعلام کرد از یک میلیارد یورو اعتبار برداشت شده از صندوق توسعه ملی 6 هزار میلیارد تومان طی چند روز آینده به دانشگاه‌های علوم پزشکی تزریق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدباقر نوبخت ۲۴ تیرماه در آیین افتتاح بیمارستان ۲۳۹ تختخوابی ولیعصر بروجن در چهارمحال‌وبختیاری، با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا ۱۰۰ درصد اعتبارات بخش بهداشت و درمان در سال گذشته به طور کامل اختصاص یافت، اظهار کرد: این مسئله در حالی اتفاق افتاد که به دلیل شیوع کرونا درآمدهای دولت محقق نشد و کشور در رکود ناشی از کرونا قرار داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بین دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور توزیع شد، افزود: با دستور مقام معظم رهبری امکان برداشت یک  میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی فراهم شد که بخشی از این اعتبار پرداخت شد و در چند روز آینده ۶ هزار میلیارد تومان در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع می‌شود.

وی گفت: مجوز استخدام ۳ هزار نفر برای کادر درمان کشور با اولویت جذب پرستاران شرکتی و قراردادی صادر شد.

نوبخت در پایان تاکید کرد: یکی از برنامه‌های دولت حمایت از کادر درمان و بهداشت و درمان است و تلاش می‌شود کارانه و مطالبات در اسرع وقت پرداخت شود.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها