کد خبر 91574

در دومین روز معاملاتی بازار دلار کاهش ارزش روز قبل را جبران کرد و با رشد همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد با توجه به شرایط کرونا و باز شدن نسبی مرزها و شروع تدریجی اقتصاد جهان، اما همچنان وضعیت اقتصادی آمریکا نابسامان است.

تا امروز طبق آمارهای جهانی از مبتلایان به کرونا حدود ۱۳ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۲۳۵ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که از میان آن ها  ۵۷۵هزار و ۵۴۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. 

با توجه به گزارش و آمارهای منتشر شده از تجارت آمریکا نشان می‌دهد فعالیت‌های صنعتی این کشور در یک ماه گذشته دباره از سر گرفته شده و از وضعیت بحران خارج شده است.

با توجه به شروع فعالیت های تجاری و صنعتی شاهد افزایش دوباره مبتلایان و تغییر شکل ویروس کرونا در میان مبتلایان هستیم و این موضوع باعث نگرانی کشورها شده است.

در حال حاضر با بازگشایی مجدد کسب و کارها، شمار مبتلایان به کرونا در بزرگ ترین اقتصاد جهان افزایش داشته است  و این موضوع باعث نگرانی سرمایه داران و جلب توجه آن ها به سوی بازار طلا که مطمئن تر است شده است. .  

 

با توجه به شرایط اقتصادی بحرانی که در آمریکا دیده شده است و همچنین روند صعودی بدهی و کسری بودجه در آمریکا میزان بدهی‌های آمریکا باعث نگرانی بیشتر دولت های دیگر جهان شده است. بدهی آمریکا  تا پایان ماه ژوئن ۲۰۲۰ به ۲۶ تریلیون و ۳۲۳  میلیارد و ۸۹۴ میلیون دلار رسیده است. کسری بودجه دولت آمریکا نیز تا پایان ماه ژوئن به شش تریلیون و ۲۵۱ میلیارد و ۸۳ میلیون دلار رسیده است.

دور تازه تنش‌های آمریکا و  چین بر سر مساله هنگ کنگ حالا ممکن است به حوزه ارزی نیز کشیده شود و برخی از منابع آگاه گفته‌اند شماری از مقامات دولت آمریکا به ترامپ پیشنهاد داده‌اند تا اتصال دلار هنگ کنگ به دلار آمریکا را ملغی اعلام کند. با این حال برخی از کارشناسان نگران‌اند چنین اقدامی باعث شود تا چین با فروش بخشی از اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا که در اختیار دارد، فشار روی بازدهی این اوراق را تشدید کند.

همچنین چین روز گذشته از تحریم کردن 4 مقام آمریکایی در کشورش خبر داد که این موضوع جو روانی بدی را بر روی بازار معاملات ارزی و بورس جهانی ایجاد کرد.

.

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۹۶.۵۲۸ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۶۱ دلار اعلام شد.  

ارزهای اروپایی

احتمالا تا سه سال آینده تعداد اعضای منطقه پولی یورو به ۲۱ عضو خواهد رسید: برای نخستین بار در طول پنج سال اخیر، بلغارستان و کرواسی موفق شدند به عضویت مکانیزم تبادل اروپایی بپیوندند و از تاریخ یکم اکتبر امسال فعالیت بخش بانکی و مالی آن ها تحت نظر بانک مرکزی اروپا خواهد بود.   این مکانیزم که به عنوان آخرین پیش‌نیاز پیوستن به منطقه پولی یورو محسوب می شود.

در انگلیس نیز به دنبال کاهش شدید رشد اقتصادی این کشور، بوریس جانسون- نخست وزیر - از ارائه یک بسته حمایتی جدید از اقتصاد در برابر پیامدهای کرونا خبر داده است. جانسون هم چنین از اعمال تغییرات ساختاری در شیوه مدیریت و بودجه بندی دولت خبر داده است.

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۸۳ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۲۵۵ دلار مبادله شد. یورو ۰.۱۱ درصد بالا رفت و با باقی ماندن در کانال ۱.۱۳  به ۱.۱۳۴  دلار رسید.

 

 

ارسال نظر

تازه ها