کد خبر 87297

بزرگترین ایرلاین آمریکای لاتین در حال برشکسته شدن است و دلیل آن عدم پرواز به دلیل شیوع کرونا است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت هواپیمایی Avianca فعال و مستقر در کلمبیا که دومین ایرلاین بزرگ در منطقه آمریکایی لاتین و از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی در جهان به شمار می‌رود، در ماه های گذشته تحت تاثیر افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و زمین‌گیر شدن هواپیماهای آن ناشی از شیوع گسترده و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا، با بحران‌های مالی متعددی روبرو شده و اعلام کرده که به مرز ورشکستگی و فروپاشی رسیده است.

آنکو وندر ورف، مدیرعامل این ایرلاین کلمبیایی در این خصوص خاطرنشان کرده است: ثبت درخواست حمایت از وضعیت و ورشکستگی Avianca در دادگاه نیویورک آمریکا اقدامی ضروری در مواجهه و مقابله با مشکلات و چالش های مالی این شرکت محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز و رویترز، وی در ادامه سخنان خود افزود: بحران پاندمی کرونا بزرگترین چالش تاریخ ۱۰۰ ساله این شرکت است و در صورتی که از وضعیت آن حمایت شود، Avianca قادر خواهد بود در سال‌های آینده نیز همچون گذشته با قدرت به کار و فعالیت خود ادامه دهد.

Avianca پس از شرکت هواپیمایی LATAM Airlines شیلی بزرگترین ایرلاین در منطقه آمریکای لاتین و پس از هلند نیز قدیمی ترین هواپیمایی جهان به شمار می‌رود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها