کد خبر 87238

مدیر اعتباری صندوق هنر از اعطای تسهیلات به کسب و کارهای فرهنگی برای جبران زیان حاصل از زمان شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سیدحسین سیدزاده گفت: متأسفانه صدمات ناشی از همه گیری ویروس کرونا تبعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نامطلوبی را به دنبال داشته است و اکثر هنرمندان کشور فاقد درآمد ثابت و امنیت شغلی هستند و وضعیت موجود، موجب بیکاری و مشکلات معیشتی اهالی فرهنگ، هنر ورسانه شده است.

وی تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر بسته‌های حمایتی برای رفع نیازهای اعضا در این شرایط بحرانی تدوین و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد داد و طی این مدت رایزنی‌های متعددی با نهادهای مسئول انجام شده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت‌های معاون اول رئیس جمهوری بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر از پرداخت حق بیمه خود در سه ماهه اول سال معاف شدند.

وی افزود: طی هماهنگی با عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد برای جبران ضرر و زیان کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبلغ دو هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از سوی صندوق اعتباری هنر به فعالان فرهنگی و هنری این حوزه پرداخت کند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: صندوق اعتباری هنر تمام توان خود را برای حمایت از هنرمندان آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به کار خواهد گرفت.

وی در پایان تاکید کرد: چگونگی پرداخت این تسهیلات پس از تدوین شیوه نامه اجرایی متعاقباً اعلام می‌شود.

بر اساس این گزارش، همچنین روز گذشته جلسه‌ای با ریاست جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیأت مدیره و مشاوران صنفی صندوق اعتباری هنر در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد و تأثیرات و ضررهای ناشی از شیوع ویروس کرونا بر کسب و کارهای فرهنگی هنری کشور بررسی و مقرر شد ۳۵ هزار هنرمند از پرداخت حق بیمه خود در سه ماه ابتدای سال جاری معاف شوند. تخصیص این اعتبار بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها