کد خبر 87221

سازمان منطقه آزاد ارس به فعالان اقتصادی خود اعلام کرد نگران برگشت خوردن چک های خود به دلیل شیوع کرونا نباشند زیرا شامل بخشودگی جرایم خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان گفت:  به مناسبت فرا رسیدن عیدسعید فطر  گرامی داشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و در راستای تحقق شعار جهش تولید و اعمال سیاست های حمایتی و تشویقی سازمان و مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، در دویست و چهلمین جلسه هیات مدیره ارس مصوب شد جرایم دیرکرد چک های برگشتی سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی مشمول بخشودگی شود.

نریمان گفت: این بخشودگی شامل سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی می شود که اصل بدهی خود را از جمله بدهی بابت مجوز فعالیت اقتصادی، زمین، اخذ پروانه ساخت و... در بازه زمانی مصوب بطور نقد پرداخت نمایند ولی هزینه تمدید دورا ساخت و تمدید قرارداد مشمول این بخشودگی نمی باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: چنانچه تاریخ سررسید چک واخواسته شده مربوط به ابتدای سال های ۹۶، ۹۷و ۹۸ به بعد باشد در صورت اقدام به واریز نقدی به ترتیب مشمول ۳۰، ۶۰ و ۸۰ درصد بخشودگی جریمه تاخیر در زمان واریز نقدی می باشند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره اینکه تاریخ چک واخواست شده مبنای محاسبه نرخ می باشد افزود: اشخاصی که قبلا اصل و جریمه دیرکرد را به سازمان منطقه آزاد ارس پرداخت و تسویه نموده اند مشمول این طرح نمی باشند.

 زمان اجرای این طرح از سوم خرداد ماه لغایت هیجدهم خردادماه سال ۱۳۹۹ می باشد./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها