کد خبر 83465

نخستین جلسه تعیین مزد، دوشنبه گذشته با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان در وزارتخانه بدون نتیجه پایان یافت و مقرر شد صبح امروز (چهارشنبه) کمیته دستمزد با ریاست «حاتم شاکرمی» معاون روابط کار وزارت کار برای کم کردن اختلاف نظرها تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دومین جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در سال ٩٩ به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساعت ١۴ امروز برگزار می‌شود.

نخستین جلسه تعیین مزد، دوشنبه گذشته با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان در وزارتخانه بدون نتیجه پایان یافت و مقرر شد صبح امروز (چهارشنبه) کمیته دستمزد با ریاست «حاتم شاکرمی»  معاون روابط کار وزارت کار برای کم کردن اختلاف نظرها تشکیل شود.  
پیش از این سبد معیشت کارگران با توجه به نرخ تورم اعلامی مرکز آمار، چهار میلیون و ٩۴٠هزار تومان تعیین شده بود که در مقایسه با سبد معیشت سال گذشته یک میلیون و ١٩٠ هزار تومان افزایش داشت.  
محمد شریعتمداری پس از برگزاری مراسم اولین جلسه تعیین مزد کارگران در سال ٩٩ اعلام کرد که در تأمین حداقل معیشت کارگران عقب ماندگی داریم و تلاش می کنیم این موضوع را برطرف کنیم.  

در ۲۸ اسفندماه سال گذشته پس از تشکیل چندین جلسه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی، سرانجام دستمزد سال ۹۸ کارگران برای «حداقلی بگیران» (کارگرانی که در سال نخست ورود به بازار کار قرار دارند) با افزایش ۳۶.۵ درصدی، یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان تعیین کرد.
همچنین دستمزد کارگران دارای بیش از یکسال سابقه کار که تحت عنوان «سایر سطوح مزدی» شناخته می‌شوند، به میزان ۱۳ درصد نسبت به حقوق پایه ۹۷ به اضافه ۲۶۱ هزار و ۱۱۸ تومان، افزایش یافت.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها