کد خبر 83332

طبق گفته سازمان برنامه و بودجه اولین دور واریز بسته معیشتی امشب به حساب 3 میلیون ایرانی انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در بسته‌ای که با تصویب دولت برای حمایت از وضعیت معیشتی افرادی که در جریان ویروس کرونا دچار آسیب شدند، پرداخت نقدی به افراد با حداقل درآمد نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط(به روزرسانی): بسته معیشتی 200 تا 600 هزار تومانی کرونا برای چه کسانی است؟ / کدام مشاغل از کرونا آسیب دیده و یارانه معیشتی می‌گیرند؟

بر این اساس، قرار شد تا برای حدود سه میلیون نفر که بین یک تا ۱.۵ میلیون خانوار را تشکیل می‌دهند مبلغی در چهار ماه پرداخت شود که اولین مرحله واریز آن ساعت ۲۴ امشب هم‌زمان با ۲۷ اسفند انجام خواهد شد.
 
پرداختی برای این حدود سه میلیون نفر به تناسب بعد خانوار است و مبلغی ثابت برای هر نفر نخواهد؛ به طوری که برای خانوار تک نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان بوده که قرار است پرداخت این کمک بلاعوض طی هفته جاری انجام شود.

این خانوارها از بین یارانه بگیرانی گزیش شده اند که حداقل درآمد را داشته و مبلغ مورد نظر نیز به حساب یارانه آنها واریز می شود.
 
این حدود سه میلیون نفر مشمول یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و کمک معیشتی که در هر ماه پر داخت می‌شود نیز می‌شوند./ایسنا

 

ارسال نظر

  • میرزائی ابوذر

    3 1

    سلام.بسته برا من نیومده .کار ساختمانی وکارگرم.بیکارم.نه کار دارم نه ماشین دارم ونه خونه .مستاجرم .چکار کنم با این تورم خواهش میکنم رسیدگی شود.

  • فریدون1 بهرامی

    1 2

    ۳۳۶۰۱۹۹۲۵۱ ۵ نفر

تازه ها