کد خبر 82965

درستی از تعیین زمان واریز بسته‌های حمایتی در جلسه اصناف با رئیس جمهور در یکشنبه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ابراهیم درستی، نائب رییس اتاق اصناف در برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر در واکنش به اختصاص بسته حمایتی به کسب و کارها اطهار کرد: بسیاری از کسب و کارها آسیب زیادی را متحمل شده اند چرا که در پایان سال روی فروش عید حساب باز کرده بودند.

وی افزود: از دولت نمی خواهیم ۱۰۰ درصد به ما کمک کند حداقل به نیمی از ضرر و زیان ها کمک کند.

این مقام مسئول با اشاره به اعطای وام های کم بهره اصاره کرد و گفت: طرحی که دولت برای حمایت از اقشار در میش گرفته است خوب است، البته معتقدم که بیشتر به وام ۴ درصد ارایه شود.

درستی بیان کرد: امیدواریم در بحث امور مالیاتی هم به مدت ۶ ماه کسب و کارها را حمایت کنند.هم اکنون بالغ بر ۳۰ میلیون نفر با ۳ میلیون واحد صنفی در حال فعالیت هستند.

درستی به ابهام جزییات بسته حمایتی دولت از اقشار آسیب پذیر اشاره کرد و گفت: شناسایی افراد تحت حمایت  و زمان پرداخت این بسته های حمایتی تا روز یکشنبه که اصناف با دولت جلسه مشترک دارد ممکن است مشخص شود.

درآمدی حاصل نشود مالیاتی هم وضع نخواهد شد

محمود علیزاده، معاون سازمان امور مالیاتی در شبکه خبر بیان کرد: در ماده ۱۸۶ برای تمدید و تجدید پروانه کسب نیاز به پرداخت در امور مالیاتی وجود ندارد.

وی افزود: افرادی کا قصد شروع کسب و کاری را دارند فاقد بدهی هستند اما اگر فردی بخواهد تغییر پروانه دهد در دست بررسی است.  برای تمدید و تجدید پروانه کسب تا تاریخ ۳۱ خرداد نیاز به استعلام وجود ندارد.

این مقام مسیول بیان کرد: سررسید مالیات ارزش افزوده را تا ۳۱ اردیبهشت تمدید کردیم. بخشودگی های جرائم که تا پایان اسفند ماه را نیز تمدید کردیم.

علیزاده گفت: همچنین تا ۳۱ فروردین هم جلسات حل اختلاف برگزار نخواهد شد. معاون سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سوال که برای در آمدها و مالیات بر درآمدها چه فکری شده است؟ گفت: پیشنهاداتی را به دولت ارایه کردیم. قطعا اگر درآمدی حاصل نشود مالیاتی هم وضع نمی شود.

وی افزود: افرادی که قصد شروع کسب و کاری را دارند فاقد بدهی هستند اما اگر فردی بخواهد تغییر پروانه دهد در دست بررسی است.  برای تمدید و تجدید پروانه کسب تا تاریخ ۳۱ خرداد نیاز به استعلام وجود ندارد.

این مقام مسئول بیان کرد: سررسید مالیات ارزش افزوده را تا ۳۱ اردیبهشت تمدید کردیم. بخشودگی های جرائم که تا پایان اسفند ماه بود را نیز تا پایان خرداد تمدید کردیم.

علیزاده گفت: همچنین تا ۳۱ فروردین هم جلسات حل اختلاف برگزار نخواهد شد.

معاون سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سوال که برای در آمدها و مالیات بر درآمدها چه فکری شده است؟ گفت: پیشنهاداتی را به دولت ارایه کردیم. قطعا اگر درآمدی حاصل نشود مالیاتی هم وضع نمی شود.

/ باشگاه خبرنگاران جوان 

 

ارسال نظر

تازه ها