کد خبر 82866

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس از گفت: طبق پیش‌بینی‌ها در سال ۹۹ وارد رشد اقتصادی مثبت می‌شویم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی قربانی در صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی با اشاره به آخرین وضعیت بودجه‌ای کشور اظهار کرد: بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق بحث و بررسی شد و پس از رد شدن کلیات آن در صحن مجلس و بررسی مجدد در کمیسیون تلفیق، بر اساس اجازه دریافت شده از رهبری، مستقیماً به شورای نگهبان ارسال شد و طی هفته آینده اشکالات شورای نگهبان بررسی می‌شود.

وی همچنین به وضعیت اقتصادی کشور در سال اشاره کرد و گفت: براساس اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ رشد اقتصادی کشور منفی بوده اما در سال ۹۹ وارد رشد اقتصادی مثبت می‌شویم.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی نهادهای بین‌المللی درباره میزان رشد اقتصادی کشور را صفر تا نیم درصد بیان کرد و افزود: برخی نهادهای داخلی پیش‌بینی رشد اقتصادی کشور در سال ۹۸ را تا ۲ درصد اعلام کرده‌اند.

وی رشد اقتصادی در سال ۹۸ را درمجموع منفی ۷ دهم درصد بیان کرد و گفت: رشد اقتصادی کشور بدون فروش نفت، منفی یک و ۸ دهم درصد بوده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه، صنعت ساختمان را با ۱۴ درصد رشد بالاترین میزان رشد اقتصادی بخش‌های کشور عنوان کرد و افزود: صنعت بیشترین رشد اقتصادی را داشته اما صنعت خدمات منفی ۱ درصد رشد داشته است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس در انتها گفت: علی‌رغم شوک‌های اقتصادی و فشارها ناشی از تحریم‌ها بر پیکره اقتصاد کشور، اما این پیش‌بینی نشان‌دهنده گذر کشور از سختی‌ها است و اشتغال بهتری را در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ شاهد خواهیم بود./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها