کد خبر 79606

بیمه اعلام کرد تنها می تواند 1.600 میلیارد تومان از خسارت وارد شده به چابهار را جبران کند و جزئیات موارد پرداخت خسارت را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امروز(یکشنبه) غلامرضا سلیمانی در نشستی خبری در رابطه با وضعیت پرداخت خسارت سیل که در سال جاری اتفاق افتاد توضیحاتی ارائه کرد.

وی  گفت: دراوایل سال  ۱۳۹۸ سیل شمال و خوزستان را داشتیم که وضعیت آنها از نظر بیمه شدن واحد مسکونی بهتر از سیل اخیر در چابهار بود، این در حالی است که در بخش های شمالی در گرگان و آق قلا تحت پوشش بیمه قرار گرفته بودند و در خوزستان هم بنیاد برکت و کمیته امداد امام بیمه کردند؛ از این رو  در سال  ۱۳۹۸ حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بابت بیمه این بخش ها پرداخت شد.

سلیمانی افزود: اما در چابهار پوشش بیمه ای بسیار ناچیز است به طوری که  واحدهای مسکونی بیمه شده خیلی کم هستند، این در حالی است که حدود  ۱۲۰۰ روستا در این منطقه خسارت دیدند ولی برآوردها نشان داد که حدود ۱۶ میلیارد ریال کل خسارتی است که باید بیمه پرداخت کند که عدد کوچک است ولی باید ارزیابی شود.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی با توجه به قواعد نظام بیمه‌ای نمی‌توان به آنها کمک کرد و دولت باید از بخش‌های دیگر مانده خسارت سیل را پرداخت کند./ایسنا


 

ارسال نظر

تازه ها