کد خبر 79411

رئیس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک هزینه معیشتی به خانواده‌های دارای فرزندان سه قلو به بالا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وحید قبادی دانا، در جشن انقلاب برای فرزندان چندقلو اظهار داشت: در راستای سیاست های ابلاغی جمعیتی مقام معظم رهبری و با حمایت های دولت محترم تمامی خانواده هایی که فرزندان سه قلو به بالا دارند از بهمن ماه به صورت ماهانه مستمری دریافت می کنند و به طور مستمر از کمک هزینه معیشتی بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: چراغ اول در این راه روشن شده و همکاری باقی دستگاه ها را برای ادامه مسیر می طلبد.

قبادی دانا آماری از میزان دوقلوها و چندقلوها در کشور ارائه داد و گفت: از سال ۹۳ تا سال ۹۷ هر سال بین یک میلیون و ۵۰۰ تا ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تولد داشتیم.

ریس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سالانه حدود ۲۰ هزار تولد دوقلو در کشور ثبت می شود و ۴۰ هزار فرزند دوقلو به دنیا می آیند. میزان تولد سه قلویی نیز به طور سالانه بین ۶۵۰ تا ۸۵۰، تولد چهارقلویی بین ۲۰ تا ۴۰ و تولد پنچ قلویی بین ۱ تا ۸ مورد است.

قبادی دانا ادامه داد: بیشتر آمار چندقلوها مربوط به سه قلوها است. در سال ۹۳، ۸۶۸ خانواده، در سال ۹۴، ۸۸۳ خانواده در سال ۹۵، ۷۷۴ خانواده و در سال ۹۷، ۶۴۶ خانوار بچه سه قلو به دنیا آوردند.

او گفت: با لطف خدا و با حمایت های رهبر از این به بعد هر خانواده ای که فرزند سه قلو به بالا به دنیا آورد، مورد حمایت مستمر کمک هزینه های معیشتی قرار می گیرد و به خانواده های دوقلویی که مشکلات مالی دارند، نیز از زمان تولد تا پایان شش سالگی این کمک تعلق می گیرد.

رییس سازمان بهزیستی گفت: در مجموع برای خانواده های دوقلویی که نیازمند کمک دولت هستند و تمام خانواده های دارای سه قلو که در مجموع ۱۷ هزار خانوار را شامل می‌شود،  کمک هزینه معیشتی تعلق می‌گیرد.

قبادی دانا درباره میزان هزینه کمک معیشتی گفت: به هر خانواده به صورت ماهانه مبلغی معادل ۴۰۰ هزار تومان تعلق می گیرد./ ایلنا

 

ارسال نظر

تازه ها