کد خبر 7592

اخبار بهارستان

سید مهدی فرشادان، نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید برای نوضوع که هرساله در ماههای پایانی سال قیمت ها افزایش می یابد افزود : این مسئله نباید باعث شود که واردات برخی کالاها بیشتر شود بلکه باید تولید داخلی، فرهنگ سازی بیشتر شود و بر بازار نظارت صورت گیرد.

به  گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،سیدمهدی فرشادان، در خصوص تنظیم بازار شب عید گفت:تجربه بیانگر این است که هرساله در ماه پایانی سال با توجه به افزایش خریدهای مردم برای شب عید، برخی ها قصد دارند گرانی کاذب به بازار تحمیل کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  ادامه داد:رکود اقتصادی در چند سال گذشته باعث شده سطح درآمد بسیاری از خانوارها کاهش یابد بنابراین حداقل کار ممکن این است در روزهای پایانی سال به نحوی بازار مدیریت شود که کالاهای مورد نیاز به مردم گران فروخته نشود.   

تعادل در عرضه و تقاضا مانع گرانی در روزهای پایانی سال می شود

فرشادان تصریح کرد: عرضه کالاهای مورد نیاز  به اندازه کافی به بازار باعث می شود تعادل در زمینه عرضه و تقاضا بوجود آید، باید نظارت های ستاد تنظیم بازار به نحوی باشد که اقلام خوراکی و پوشاک با قیمت مناسب به مردم فروخته شود.

فرشادان در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:مسئولان ستاد تنظیم بازار باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از گرانی و تامین کالاهای شب عید، اتخاذ کنند البته نباید به بهانه تنظیم بازار واردات برخی کالا در دستور کار قرار بگیرد بلکه باید شرایط برای تولیدات داخلی فراهم شود و در این زمینه باید فرهنگ سازی صورت بگیرد. 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:وزارتخانه های جهادکشاورزی وصنعت، معدن و تجارت،سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف،اتحادیه های صنفی،سایردستگاه های ذیربط و ستاد تنظیم بازار باید با هماهنگی هم بازار را مدیریت و کنترل کنند./

پایان پیام

 

 

ارسال نظر

تازه ها