کد خبر 71845

طبق گفته معاون وزارت بهداشت، افراد در طول سال حدود 45 هزار میلیارد تومان برای درمان بیماری هایی که واگیردار نیستند هزینه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیرضا رئیسی صبح چهارشنبه در هفتمین کنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی ایران که در مرکز همایش های بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود، افزود: برای پیشگیری از  بیماری های غیرواگیر نیاز است همه سازمان ها و مردم مداخله کنند وگرنه وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند کاری پیش ببرد.

وی با عنوان این مطلب که علت ۸۲ درصد مرگ و میرها در کشورمان ناشی از بیماری های غیرواگیر است، گفت: سهم ۴ بیماری سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و همچنین بیماری های مزمن تنفسی به تنهایی ۷۶ درصد است.

رئیسی با عنوان این مطلب که در سال شاهد ۳۸۰ هزار مرگ و میر در کشور هستیم، افزود: ۳۱۲ هزار مرگ و میر مربوط به بیماری های غیرواگیر است.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود تا سال ۲۰۴۰ آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر به ۶۵۰ هزار نفر برسد.

معاون وزیر بهداشت به وضعیت سالمندی در کشور اشاره کرد و گفت: تا ۲۵ سال آینده از هر سه نفر جمعیت کشور یک نفر بالای ۶۰ سال خواهیم داشت که این زنگ خطری بسیار جدی است که باید به موضوع سلامت افراد سالمند کشور توجه شود.

رئیسی به گزارش جدید وزارت بهداشت از بار اقتصادی بیماری های غیرواگیر در ایران اشاره کرد و گفت: سالانه ۴۵ هزار میلیارد تومان صرف بیماری های غیرواگیر می شود که نصف آن مربوط به هزینه های غیرمستقیم است./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها