کد خبر 71840

بعد از برطرف شدن اختلال به وجود آمده در کد دستوری ، اختلال جدیدی در این سامانه به وجود آمده است، افرادی که خواستار ثبت گزارش بررسی سبد معیشتی خود شده اند، از عدم ارسال کدرهگیری خبر داده اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،پس از پایان سومین مرحله از دور اول پرداخت کمک های معیشتی به ۱۷.۷ میلیون خانوار ایرانی، سامانه ای تحت عنوان #۶۳۶۹* برای ثبت درخواست های جدید متقاضیان اعلام شد.

مطابق با اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متقاضیانی که موفق به دریافت کمک معیشتی در دور اول نشده اند باید تا ۱۰ روز کد ملی خود را (سرپرست خانوار با سیم کارت به نام خود) به این سامانه ارسال و تا ۲۴ ساعت بعد کد رهگیری را دریافت کنند.

حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت چند روز قبل گفته بود:« برای جلوگیری از ازدحام و ترافیک فقط سرپرست خانوارها به این سامانه مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند و نتیجه هم در مدت ۲۴ ساعت اطلاع رسانی خواهد شد.»

وی دیروز هم از ثبت درخواست ۵.۴ میلیون خانوار در سامانه مذکور خبر داده است که بررسی های میدانی و تماس های مردمی نشان می دهد برای بسیاری از آنها کد رهگیری ارسال نشده است. 

ثبت درخواست های بی نتیجه

در این بین، از روز نخست اعلام آدرس این سامانه، در ابتدا شاهد اختلالات گسترده و عدم دسترسی به ویژه در خطوط همراه اول به سامانه مذکور بودیم. حال که اختلالات دسترسی به سامانه به حداقل رسیده است، مشکل دیگری مبنی بر «عدم ارسال کد رهگیری» هویدا شده که به نگرانی متقاضیان دامن زده است. در ادامه بخشی از پیام های مربوط به عدم دریافت کد رهگیری بازنشر می شود:

یکی از مخاطبان مهر در پیامی نوشته است: «سلام. بازنشسته ناجا هستم. ما چهارنفریم یارانه هم بر اساس ۴ نفرمیگیریم. ولی بسته کمک معیشتی ۱۰۳ هزار تومن واریز شده برامون یعنی فقط ۲ نفر. به کجا اعتراض کنیم کد ۶۳۶۹ روهم میزنم ثبت شد ولی پیامکی نیامده»

یکی دیگر از متقاضیان در تماسی با خبرگزاری اعلام کرد که «بنده به عنوان سرپرست خانوار با سیم کارتی که به اسم خودم بوده، از روز نخست با سامانه ۶۳۶۹ ارتباط گرفتم اما با گذشت دو روز هنوز پیامی تحت عنوان کد رهگیری برای من ارسال نشده است، فقط پیامی به مضمون اینکه «با این شماره با شما در ارتباط خواهیم بود» برایم ارسال شد.»

همچنین مخاطب دیگری برای مهر نوشته است: «مگه نگفتند بعد از فرستادن کدملی ۲۴ ساعت بعد کد رهگیری براتون ارسال میشه، الان ۴۸ ساعت شده پس چرا کد رهگیری نیومده برای من؟»

یکی از دیگر متقاضیان در پیامی به مهر نوشته است: «تا الان صد بار پیام فرستادم برای ۶۳۶۹ اما هیچ کد رهگیری نمیاد.»

مخاطب دیگری نوشت: «چرا بعد از کلی وررفتن با کد دستوری اعلام شده برای ثبت کد ملی ، و بعد از گذشت بیش از ۲۴ ساعت هیچ پاسخ و یا کد رهگیری داده نمی شود؟»

کاربر دیگری برای مهر نوشته است: «کد ملی خود را با شماره همراه خود طبق روشی که اعلام کرده اند یعنی با #۶۳۶۹* ثبت کرده ام و ۲۴ ساعت و بلکه بیشتر هم گذشته ولی هیچ پاسخ و یا پیامی دریافت نکرده ام آیا باید دوباره شروع کنم؟»

همچنین یکی دیگر از متقاضیان به مهر نوشت: «دیروز ظهر کد ملی را به #۶۳۶۹* فرستادم ولی با وجود گذشتن ۲۴ ساعت هنوز جواب و کد رهگییری فرستاده نشده.»

شخص دیگری برای مهر نوشته است: «با سلام، بیشتر از ۲۶ ساعت پیش در سامانه اعتراض کد ملی خودم (سرپرست خانوار) رو ثبت کردم ولی کد رهگیری برام ارسال نشده، لطفا پیگیری کنید.»

 به گزارش خبرنگار مهر، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت دیروز گفته به دلیل اختلال در سامانه پیامکی همراه اول سایت در روز نخست با مشکل روبرو شد حال اینکه تعداد ثبت نام کنندگان از طریق شرکت رایتل و ایرانسل به ۱۵۰۰ کد ملی رسید.

این در حالی است که مشکل مذکور محدود به روز نخست نبود و طی روزهای بعد نیز ادامه داشت و اکنون نیز بسیاری از کسانی که موفق به ثبت اعتراض شده اند، هنوز کدرهگیری دریافت نکرده اند.

پیگیری‌های خبرنگار ما برای گفتگو با سخنگوی ستاد شناسایی مشمول طرح معیشتی دولت برای پیگیری این مشکل به نتیجه نرسید./ایسنا

 

 

ارسال نظر

 • فرزاد

  0 0

  با سلام من کد ملیم را ثبت کردم الان بعد از گذشت سه روز برام پیامکی فرستادن که ناقص هست و کد رهگیری در اون مشخص نیست ما باید چکار کنیم؟

 • علی اصغر زارع

  0 2

  با سلام من از شیراز تماس می گیرم تا الان صد مرتبه شایدم بیشتر کد ملی را به کد دستوری ارسال کردم ولی هیچگونه پیامی دریافت نکردم لطفا پیگیری کنید

 • ابراهیم پور

  2 0

  با سلام ماهم ی خانواده سه نفره ایم سبد حمایتی براماواریز نکردن ولی کد ملی شوهرم به این همون سامانه ارسال کردیم بعد چند روز کد رهگیری براش اومده ولی بعد دریافت کد رهگیری چیکار باید بکنیم

 • راضیه

  0 0

  سر پرست خانه دار هستم یارانه از سال ۹۳دریافت نمیکنم به اشتباه حذف کردهاند یارانه معیشتی هم واریز نشده چطور مسولین شناسایی وحمایت میکنند از زنان سرپرست خانه دار

 • مجید

  2 4

  کد رهگیری پاک شده و چطور دوباره دریافت کنم؟

 • رحمانی

  0 0

  چتاروزهست ثبت نام کردیم ازکدرهگیری خبری نیست. .بازنشسته فرهنگی

 • ناشناس

  0 1

  با سلام بنده کد رهگیری رو دریافت کردم ولی پیامک از گوشیم حذف شده حالا چطوری میتونم کد رهگیری رو بگیرم از کجا پیگیری کنم؟

 • علی چراغی

  0 0

  من در حدود دوهفته پیش کدملی رو به سامانه 6369فرستادم ولی کد رهگیری برای من فرستاده نشده لطفا پیگیری کنید از شیراز

 • محمدعظیمی

  0 1

  سلام من چهار نفر اعضای خانواده در دولت امید اعتدال آقای روحانی یارانه نقدی نگرفتیم آلان هم سبد معیشتی به ما ندادند؟! به شماره 6369هم تماس و پیام ارسال داشته با گذشت چند روز ازطرف وزارت رفاه اعلام نمود بعلت عدم دریافت یارانه سبد معیشتی ندادند لازم به ذکر هست جانباز و بازنشسته مستمربگیر هستم خانم خانه دار دو دخترم دانشجو و محصل تحصیل میکنند از جاماندگان ثبت نام یارانه بودم کسی جواب مارا نمیدهند فرماندار شهر هم جواب مارا نداد نمیدانیم چه کسی مملکت را هدایت میکند

 • قاسم

  0 0

  یکنفر مبلغی پس انداز برای بچه هاش وروزمبادا پس انداز کرده علمامیفرمایند مشمول نمیشود درصورتی که یک نفردیگرکلی سرمایه در شهرستان و چندتا خانه بنام بچه هاش دارد مشمول شده

 • امیر

  0 1

  من هم کددستوری رو زدم ثبت شد ولی کد رهگیری نیامد چکار کنم

تازه ها