کد خبر 69525

نوبخت خبر داد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سال آینده حداقل ۱۵ درصد پرداخت به کارکنان دولت، بازنشستگان و همچنین مددجویان و افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، از سوی دولت افزایش می یابد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده، گفت: قبل از ۱۵ آبان ماه بودجه شرکتهای دولتی به مجلس ارائه شد.

محمدباقر نوبخت پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گیلان، در تولم شهر صومعه‌سرا  در جمع خبرنگاران گفت:  ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه  مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و بخشی از کمبودهایی است  که در صندوق های بازنشستگی وجود دارد.

وی با تاکید بر ضرورت ساخت مسکن برای محرومان و اشتغالزایی افزود: با توجه به این موضوع، برنامه ساخت ۲ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گیلان از سال گذشته آغاز شد که هزار واحد امروز افتتاح می‌شود و هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال در اختیار صاحبان آنها قرار می‌گیرد.

نوبخت گفت: از جمله آثار قانون ششم توسعه، رشد و توسعه کشور در بخش‌های زیرساختی، راه‌آهن، فرودگاه و احداث سدها است که اقدامات اساسی در این زمینه در حال انجام است.

نوبخت  با بیان اینکه، ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه مربوط به کمیته امداد، بهزیستی و بخشی از کمبودهایی است که در صندوقهای بازنشستگی وجود دارد، تاکید کرد: بعد از این رقم؛ بخش آموزش و پژوهش است که در حد ۷۴ هزار میلیارد تومان است که این نشان می دهد که نگاه دولت در توزیع و تسهم منابع مالی عمدتا به سمت امور رفاهی مردم است.

او اظهار کرد: البته این رقم هم برای رفاه متناسب با شان مردم ناکافیست اما بیش از این امکان پرداخت نداریم و افزایش و بزرگی سهم امور رفاهی در بودجه نشانگر نوع نگاه نظام و دولت به این امر است .

نوبخت گفت: برای سال ۹۹ هم در آخرین مراحل تهیه و تنظیم بودجه هستیم و همانطوری که در قبل از پانزدهم آبان ماه گزارش بودجه شرکتهای دولتی را تقدیم مجلس کردیم تا پانزدهم آذر ماه هم بودجه سال آینده را با وجود همه تحریمهای ظالمانه و غیر انسانی که از سوی دشمنان ملت در حال اعمال است ، خواهیم داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به برنامه حداقل ۱۵ درصدی افزایش حقوق ها گفت: هر آنچه که امسال برای امور رفاهی و حقوق و دستمزد کارکنان پرداخت خواهیم کرد ، سال آینده با وجود همه تحریم ها و استمرار آن ها حداقل ۱۵ درصد پرداخت به کارکنان دولت، بازنشستگان و همچنین مددجویان و افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، از سوی دولت افزایش خواهد یافت .

 محمدباقر نوبخت اظهار کرد: نظام در ۲۹ بخش و ۱۵ حوزه فرابخشی تحت چهارچوب قانون برنامه ششم در حال انجام برنامه‌های خود است.

افتتاح ساختمان دانشکده جدید کشاورزی ، کلنگ زنی زورخانه رشت در مجموعه ورزشی شش هزار نفری ، بازدید از کتابخانه مرکزی رشت و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های سفر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به گیلان است./ خبرآنلاین

 

 

ارسال نظر

 • الف میم

  0 1

  وای تروخدا کافیه داریم میمیریم از اینهمه خوشبختی

 • رسول

  0 0

  حالا با 15درصدماهیانه 85هزار تومان میشود صد هزاار تومان من معلول با صد هزا تومان چیکار کنم

 • اسمعیل مرادی

  0 0

  باسلام خسته نباشد من تحت پوشش بهزیستی هستم شما رابخدا یه فکری برای مسکن زنان سرپرست خانواده بهزیستی بکنید ازقزوین شهرک بیدستان خیابان امام گوچه غیاثلحسینی پلاک ۲۵ببیندباهشتادپنچ‌هزار تمان‌شما هم میتونیدزندگی‌کنید

 • محمدناصری

  1 0

  سلام محمدناصری ازاهوازاخه من دوتابچه دارم کارافتاده هستم با150چکارکنم تورخدانه جنسی بهمون میدن نه نه مای بیبی تورخدابرسی کننین

 • ناشناس.

  2 0

  خواهشن ب فکر ما باشید فقط اسمش حقوقه ازاین دست بگیر ازاین دست بده بس که کمه .چرا کسی جوابگو نیست

 • نورمحمدحنفی‌

  0 2

  تحت‌پوشش‌بهزیستی‌هستم‌ولی‌یارانه‌وسهام‌عدالت‌نن‌اضافه‌‌نشده‌خواهشمندم‌پیگیری‌شود،ش‌م،۲۲۶۹۲۴۵۹۰۳

 • ناشناس

  0 0

  چی بگم متاسفم 😢

تازه ها