کد خبر 63912

وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد با بیان اینکه روش‌های واگذاری و قیمت‌گذاری در روند خصوصی‌سازی را باید اصلاح کنیم افزود:‌ مراحل واگذاری منطبق بر قوانین و مقررات انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فرهاد دژپسند در حاشیه مراسم معارفه علیرضا صالح به‌عنوان رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی در جمع خبرنگاران گفت:‌ رشد اقتصادی در بخش غیر نفتی در سه ماهه نخست امسال به مثبت چهار دهم درصد رسیده است. همچنین بر اساس آماری که امروز رئیس کل بانک مرکزی در هیئت دولت ارائه کرد رشد بخش کشاورزی نیز در سه ماهه نخست سال ۹۸، ‌ بیش از ۶ درصد بوده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه روش‌های واگذاری و قیمت‌گذاری در روند خصوصی‌سازی را باید اصلاح کنیم و با اشاره به اینکه موارد انتقاد در خصوصی‌سازی‌ها را بررسی کردیم، افزود:‌ مراحل واگذاری منطبق بر قوانین و مقررات انجام شده است. قانون جدیدی که چند ماه قبل ابلاغ شد برای خریداران سهام راهبردی علاوه بر اهلیت مالی باید اهلیت فنی و تخصصی نیز سنجیده شود که این قانون پیش از این وجود نداشت.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: سعی می‌کنیم در هیئت واگذاری روش‌های واگذاری و قیمت‌گذاری را متنوع کنیم و از روش‌هایی مثل واگذاری مدیریت و اجاره به شرط تملیک استفاده شود.

وی با بیان اینکه امسال ۶ پالایشگاه و سهام بیمه البرز به عنوان سهام دولتی در بورس عرضه شد، گفت:‌ هدف از واگذاری‌ها، تأمین مالی دولت نیست بلکه ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای نجات اقتصاد کشور از دولتی بودن است.

وزیر اقتصاد گفت: رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی در شرایطی این سمت را قبول می‌کند که باید با اشراف بر قوانین و قبول خطر مدیریتی وارد شود و در این مسیر نمی‌شود با ترس و واهمه جلو رفت.

وی با بیان اینکه صالح مسلط به قانون است، افزود: قرار نیست در این سازمان اموال دولت به تاراج گذاشته شود و کسی نباید دندان تیز و برای خودش سفره‌ای پهن کند که سلامت آقای صالح نیز برای ما مشخص است.

دژپسند با اشاره به ضرورت هدایت نقدینگی به بورس و حمایت از تولید گفت:‌ خوشبختانه در سه ماهه نخست امسال بر اساس آمار بانک مرکزی، ‌ رشد اقتصادی غیر نفتی کشور مثبت چهار دهم درصد بوده است.

/ ایلنا

ارسال نظر

تازه ها